Dikmen Mahallesinde Deprem Şehitleri anıldı

Hendek Dikmen Mahallesinde 6 Şubat Depremlerinde Dikmen İtfaiyesi ile Kahramanmaraş giden Enes Açıkdeniz Mahallelinde katkılarıyla Kuran-ı Kerim okutup keşkek ikramında bulundu

Dikmen Mahallesinde Deprem Şehitleri anıldı

Dikmen Mahallesinde Keşkek İkramı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgelerine giderek enkaz altında kalan vatandaşların kurtarılmasına yardımcı olan Sakaryalı vatandaş, Hendek ilçesinde depremde hayatını kaybedenler için Kuran-ı Kerim okutup keşkek ikramında bulundu.

Depremin ardından Türkiye tek yürek olarak afet bölgelerine yardım etmek için seferber oldu.

Dikmen İtfaiyesi Kurtarma ekibi

Sakarya'nın Hendek ilçesinden de deprem bölgesine giden Enes Açıkdeniz isimli vatandaş, enkaz altında kalan vatandaşların kurtarılmasına yardımcı oldu.

 Bu çerçevede Açıkdeniz, depremin sene-i devriyesinde ikamet ettiği Dikmen Mahallesi’nde depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için Kuran-ı Kerim okutup keşkek ikramında bulundu.

İş makinesi operatörü Görev Yaptı

Deprem bölgesinde yaşadıklarını da anlatan Açıkdeniz, "İş makinesi operatörü olarak oraya gittim.

 Orada tarif edilemeyecek kadar çok acılar yaşandığını gördüm. Bazı insanların cansız bedenlerini, bazılarını ise canlı olarak enkaz altından çıkardık.

Şimdi ise depremi üzerinden bir sene geçti ve bizde orada hayatlarını kaybeden arkadaşlarımız için bir mevlit okutmak istedik. Miraç Kandili vesileyle de mahalle halkına yemek ikramında bulunacağız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184