Rasimpaşa Park Ve 112 Acil İstasyonu Törenle Açılacak

Hendek Belediyesi’nin mahallelerde hayata geçirdiği nitelikli sosyal yaşam alanlarından biri daha hizmete alınıyor.

Rasimpaşa Park Ve 112 Acil İstasyonu Törenle Açılacak

Rasimpaşa Mahallesi’ndeki merkezde, 112 Acil İstasyonu da hizmet verecek.

Hendek Belediyesi’nin üretken belediyecilik örneklerinden biri olan, nitelikli sosyal yaşam alanları, Hendek’te yükselmeye devam ediyor.

Rasimpaşa Mahallesi’nde merkezi konumda, yaklaşık 4 bin metre kare alan üzerine inşa edilen sosyal yaşam alanı, bölge sakinleri için vazgeçilmez bir mekân olacak. Basketbol, futbol ve voleybol sahalarının yanı sıra, çocuk oyun parkı ve engelsiz aktivite alanlarının da yer aldığı tesiste, ziyaretçiler için 45 araçlık cep otoparkları da oluşturulmuş durumda.

112 Acil İstasyonu

Hendek’teki mevcut 112 Acil Servis istasyonlarından biri de, bu sosyal yaşam alanında hizmet verecek. Hendek Belediyesi tarafından, burada inşa edilen istasyonda, 10 sağlık personeli, vatandaşların acil sağlık hizmetlerine koşacak.

Babaoğlu’dan Açılışa Davet

Hendek Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu, 2 Şubat Cuma günü (yarın) gerçekleştirecekleri açılış törenine tüm Hendeklileri davet ederek, “Rasimpaşa Mahallemize bir güzel eser daha kazandırıyoruz. Hem ailelerin, hem de çocuklarımızın ve gençlerimizin vakit geçirebilecekleri, sportif faaliyetlerde bulunabilecekleri bir mekân oldu.

Ayrıca 112 Acil İstasyonlarından birinin de burada konuşlanmasını sağladık. Rasimpaşa Sosyal Yaşam Alanı, bu açıdan da değer kazandı. Sosyal yaşama değer katacak olan nitelikli yaşam alanlarını şu ana dek 10 mahallemizde inşa ettik. Sırasıyla açılışlarını da gerçekleştireceğiz.

Devamı elbette gelecek. Önümüzdeki dönemde yapılacak daha çok iş var. Bugüne dek olduğu gibi Hendek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Hendek Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2024, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184