Seçimlerin Ardından…

Nihayet 31 Mart Yerel Seçimleri bitti.

Seçilenler sevindi, seçilemeyenler üzüldü.

Neticede halk kararını verdi. Seçilen de seçilemeyenler de bu karara saygı duymalı.

Neticede bu bir yarış ve ben kendi şahsıma seçime giren herkese teşekkür ediyorum.

Bu yarış kendini iyi ifade edenin ve kim daha iyi hizmet edeceğini anlatabilirse kazanacağı bir seçimdi.

Kimler seçilirse seçilsin bundan sonra onlar bizlerin Belediye Başkanı, bizlerin Belediye Meclis Üyesi ve bizlerin Muhtarı.

Kazasız belasız bir seçimi geride bıraktık, artık hizmet zamanı. Kırgınlıkları ve küslükleri bir kenara bırakıp halkın neye ihtiyacı varsa, hangi hizmetleri istiyorsa bu konularda ne yapabiliriz, hangi hizmetlere öncelik vermeliyiz onları düşünme zamanı.

Çünkü Hendek’te yapılan hizmetlerin yanında yapılması gereken de o kadar hizmet var ki herkes alanında yapması gereken hizmete odaklanmalı.

Bu bir hizmet yarışı, projelerini açıklayanlar hangi projelerin öncelikli olduğuna karar vererek en hızlı biçimde halkın hizmetine sunma çabası göstermeli.

Ayrıca hayırlı olsun ziyaretleri ile makamlar çok meşgul etmemeli ki her seçilenler vakit kaybetmeden işlerine yönelmeli.

Bizler basın mensubu olduğumuz için bizlere çeşitli sorunlar geliyor, her vatandaşın kendine göre farklı sorunları var.

Tabii ki bizlerde sorunlarına çare olmaya çalışacağız fakat bu sorunlar hangi alan ile ilgili ise o kurum veya kişilere dilekçe yazarak çare ararsalar daha başarılı olurlar.

Hizmet isteme silsile yolu ile olur, onun içinde tepeden inme değil sorununuz ne ise Mahalle Muhtarları ile başlayıp gereken kurumlara bilgi verilmesi birazda sabır gereken bir zaman süreci olacaktır.

Sonuç olarak bir seçim sürecini daha geride bıraktık.

Ben seçilen Azalara, Muhtarlara, Belediye Meclis Üyelerine ve Belediye Başkanını tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Her kesimin kendine göre sorunları var, belki hepsi bir anda olmayacaktır, hepsinin işi zor.

Allah tüm seçilenlere koyaylık versin.

Halka hizmet, Hakk’a hizmet ilkesinde hareket edilip azami gayret gösterip bir an önce sorunları çözmek gerekir tüm seçilip görev alanlara başarılar dilerim.

Bundan sonraki Yerel Seçimlerde Aday olma düşüncesi taşıyan herkese de şimdiden çalışmaya başlamalarını tavsiye ederim.

Hendek için hayırlısı olsun.

Hoşçakalın…

YORUM EKLE

banner83

banner184