Başkan Babaoğlu Öğretmenlere 5 Yıllık Karnesini Sundu

Öğretmenler ve aileleriyle iftar buluşmasında konuşan, Cumhur İttifakı Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu, “Bizim 5 yılda yaptıklarımız ortada. Boş laf değil, hizmet ürettik.

Başkan Babaoğlu Öğretmenlere 5 Yıllık Karnesini Sundu

 Bunun yanında, 2019 yılında belediyeyi devraldığımızda borç, bütçenin tam iki katıydı.

 Şuan Hendek Belediyesi’nin borcu, bütçenin yarısına inmiş durumda. Hesap ortada, her şey ortada” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül’ün de katıldığı iftar programına eğitim camiasından yoğun katılım olurken, Bülbül ve Başkan Babaoğlu davetlilerle yakından ilgilendi.

Oruçların açılması ve yapılan duanın ardından söz alan Hendek Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı Adayı Turgut Babaoğlu şunları söyledi:

“İftar vesilesiyle siz kıymetli öğretmenlerimiz ve değerli aileleriyle bir kez daha bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sizlere aslında çok fazla şey anlatmaya gerek yok, çünkü anlatılmadan da olup bitenleri analiz edecek, doğruyu yanlışı ayırt edebilecek kabiliyet, tecrübe sizlerde fazlasıyla var. Ancak bazı noktaları hem sizlere hem de kamuoyuna buradan sunmakta fayda görüyorum.”

“Her Şeye Rağmen Çalıştık, Ürettik”

“Biz Hendek’in hayallerini gerçeğe dönüştürdük. Fen Lisesi bir hayaldi, Devlet Bahçeli Fen Lisesi’ni açtık. Kütüphane, Sakarya’nın en büyük ilçe halk kütüphanesinin inşasını tamamladık, yakında hizmete açılacak. Üretimde, hizmette bizden önceki dönemde yapılan işlerin tamamını ikiye, üçe, beşe katladık. Tüm bunları, 2,5 yıla yakın zaman ve enerji kaybına yol açan pandemi, patlama, afetler gibi olumsuzluklara rağmen gerçekleştirdik.”

“Bütçe-Borç Dengesini Değiştirdik”

“Geleceği inşa ederken, kamuyu asla zarara uğratmadık. Bakın, belediyeyi devraldığımızda bütçe 60 milyon lira, borç bunun iki katı 117 milyon liraydı. Kasayı tam takır bırakmış arkadaş ve üstelik hemen seçim sonrası ödenmesi gereken ağır borç yüküyle beraber. Şuan ise Belediyemizin bütçesi 300 milyon lira, borcumuz bütçenin yarısına inmiş halde, 147 milyon lira. Bütçe borç dengesini sağladık. Hendek Belediyesi’nin ekonomisini düzelttik.”

“Cumhur İttifakı İle Hendek Kazanacak”

“Hesap ortada her şey ortada, önümüzdeki dönem merkezden yerele uyumlu bir çalışmayla Hendek’imize çok daha güzel hizmetler kazandıracağız. Sayın Grup Başkanvekilimiz burada, AK Parti burada, Milliyetçi Hareket Partisi burada. Cumhur İttifakı ile Hendek’imiz kazanacak. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

Bülbül: Yapılan Çalışmaları Hepimiz Görüyoruz

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül’de programa katılanları selamladığı konuşmasında, “Güzel bir akşamda ve iftar programında bende sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. İftarımız hayırlı, bereketli olsun. Önümüzde bir yerel seçim var. Cumhur İttifakı olarak 30 büyükşehirde ve 29 ilde Adalet ve Kalkınma Partisi ile ittifak halindeyiz. Cumhur İttifakı olarak, Hendek ve Taraklı’da Milliyetçi Hareket Partisi adayları ile Büyükşehir ve 14 ilçede AK Parti adayları ile seçime giriyoruz. İnşallah, milletimizin takdir ve desteğiyle Cumhur İttifakı olarak Sakarya’da 17-0 hedefimize ulaşacağız. Belediye başkanımız bahsetti, yapılan çalışmaları hepimiz görüyoruz. Vatandaşlarımızın bu çalışmalara itibar edeceğine, Cumhur İttifakının ve adaylarının yanında olacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Hendek Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184