Baykal’dan Açıklama

Hasan Serdar Baykal’dan Basın açıklaması.

Baykal’dan Açıklama

Değerli hazirun, kıymetli basın mensuplarımız;

Sakarya’nın en güçlü teşkilatı olarak hem seçimli kongremizde, hem de genel seçimde büyük başarı sağlamış bir teşkilatız. 2023 yılı Milletvekilliği seçiminde %56, Cumhurbaşkanlığı seçiminde %72 oy almış bulunmaktayız.

31 Mart Yerel seçim sürecinde Turgut Babaoğlu’nun hem halk bazındaki, hem de yapılan anketlerde olumsuz durumu görülmüş olmasına rağmen, ittifak adayı olarak gösterilmesinden sonra teşkilat olarak yapılan her çalışmada kendisine gerekli destek tarafımızca fazlasıyla verilmiştir.

Gelinen noktada bizi yeterli desteği vermemekle suçlayanlara sormak istiyorum, ilçenin birer kıymeti olan MHP Meclis üyesi Av. Ahmet Ay’ı, Kontenjan Adayı Engin Yapıcı’yı, Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır’ı, Osman Güney’i de yanından biz mi ayırdık.

Bu isimlerin hiç biri belediye başkanının yanında yer almamaktadır.

Belediye Başkanın kendi partisine mensup meclis üyelerini, başkan yardımcısını bile ikna edemediği, kendi yanında tutamadığı ve çalışmalarda destek olmamakla suçlandığımız bir ortamda, Genel Başkan Yardımcımızın teşkilatımızla dahi görüşmeden, gece yarısında Parkshop ‘ta teşkilatın görevden aldırılması konusunda çalışma yapması, her zaman bahsettiği teşkilatçılık ruhunun neresinde kalmaktadır.

Genel başkan yardımcımız Ali İhsan Yavuz ‘un tarafıma ilçe başkanlığından istifa ederek, ilk sıra meclis üyesi olmamı isteği teklifi karşında, “teşkilatımın başında bulunarak daha faydalı olacağımı, SKM’lerin bana bağlanması durumunda seçimi alacağımı” söylememe rağmen, kendisinin “seçimin sonucu önemli değil önemli olan ittifakın yanında güçlü görüntü vermemiz” demesi üzerine, tekrarla meclis üyeliği teklifini reddetmem sebebiyle genel merkez teşkilat başkanlığı aracıyla istifamın istenilmesini sağlamıştır.

Buradan MHP İl Başkanı Sn. Oğuz Alkaş’a selam ediyorum.

Kendisini Olimpos dağının zirvesinde bir figür olarak gören genel başkan yardımcımızın bize ilettiği sebep, MHP’nin bize istememi sebebiyle görevden alınıyoruz.

Doğrusunu yanlışını önemli ise sözde bellidir, söyleyende bellidir.

İstifa etmemiz istenilmesine rağmen, çalışma arkadaşlarımla yaptığımız istişare sonucunda, alın teri dökerek gerçek bir seçimle geldiğimiz görevimizden ayrılmayacağımızı, görevimiz boyunca Cumhur İttifakı adayının çalışmalarına katkıda herhangi bir eksiğimiz olmadığından, istifa yerine görevden alınmayı beklemiş bulunmaktayız.

Dün akşam itibariyle görevden alındık. Allah hayırlısını nasip eylesin. Atanan arkadaşlara da hayırlı olsun diyorum.

Bize yapılan uygulama yıllardır patimiz için emek veren yönetim kurulumuza haksızlıktır.

Bu süreçte bana il başkan yardımcılığı teklif eden ve her daim desteğini esirgemeyen İl Başkanımız Sn. Yunus Tever ve ekibine teşekkür ediyorum.

Görev süremiz boyunca canı gönülden çalışıp destek olan yönetim kurulu üyelerime, kadın kolları başkanım ve yönetim kurulu üyelerime, gençlik kolları başkanım ve yönetim kurulu üyelerime, mahalle başkanlarımıza, delegelerimize, sandık kurullarımıza, tüm teşkilat mensuplarımıza ve burada yanımızda olan kıymetli dostlarımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Av. Hasan Serdar Baykal

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özer öner
Özer öner - 2 ay Önce

Çok değerli çalışkan ve hendek için ileride çok faydalı olacak bir adamı resmen arkadan iş cevirerek aşağı çektiler. Gerçekten çok yazık. İnşAllah en kısa zamanda bu yanlıştan dönülur zaten seçim sonuçlarında belli olacak bu zoraki dayatmalar.

Hakan candan
Hakan candan - 2 ay Önce

Jilet gibi adamı aldılar merdiven bile çıkamaz dedeyi getirdiler

Hikmet  özcelik
Hikmet özcelik - 2 ay Önce

yillardir ve bugünekadar yapilan yanlis belediyecilik ve secim sürecleri yanlisligin sebebi tercübe nin olmadigi isler ve cep degil mevki degil gönül hizmeti gerek anlamak isteyen anlar saygilarimla

SIRADAKİ HABER

banner83

banner184