Gümrük İyi Parti’de

İyi Parti’nin Hendek’te ilk Aday Adayı Resul Gümrük oldu.

Gümrük İyi Parti’de

Resul Gümrük İyi Parti Hendek İlçe Teşkilatına Aday Adaylığı dosyasını teslim etti.

Hendek’te Bağımsız Belediye Başkan Adaylığı açıklaması sonrasında Meclis Üyelikleri konusunda sıkıntı yaşamamak adına Bağımsız Adaylıktan çekilen ve Demokratik Sol Parti (DSP) çatısı altında seçimlere gireceğini açıklayan Resul Gümrük, DSP ile yollarını ayırarak yola İyi Parti ile devam etme kararı aldı.

Neden tekrar Parti değiştirdi

Aday Adaylığı süreci hakkında bilgiler paylaşan Gümrük, bildiğiniz gibi Bağımsız Adaylık konusunda ekip arkadaşlarımız ile görüşmüş ve meclis üyelikleri konusunda sıkıntı çekeceğimizi düşünerek Bağımsız Adaylıktan çekilmiş ve Demokratik Sol Parti (DSP) ile yolumuza devam etme kararı almıştık.

Fakat süreç içerisinde DSP’nin seçimlere girebilecek yeterlilikte olamayacağını gördük ve İyi Parti İlçe Başkanımız ile görüşerek seçimlere İyi Parti çatısı altında girebilmek adına Aday Adaylığı başvurumuzu yaptık ifadelerine yer verdi.

İyi Parti ile yola devam

İyi Parti İlçe Başkanı Fatih Bayındır ve Teşkilat ile görüşerek yola çıktıklarını belirten Gümrük, İyi Parti Hendek Belediye Başkan Aday Adayı olarak dosyamızı teşkilatımıza teslim ettik. İlçe Başkanımıza ve Yönetimimize teşekkür ediyorum.

İlerleyen zamanlarda Ekibimiz ve Projelerimiz hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız, halkımızda hayırlısı olsun ifadelerine yer verdi.

Hendek’te ittifak olmayacak

Aday Adaylığı tanıtımında basın mensuplarının sorularını cevaplayan İyi Parti Hendek İlçe Başkanı Fatih Bayındır, yerel seçimlerde herhangi bir ittifak konusunun olmayacağının altını çizerek seçimlere İyi Parti olarak kendi adaylarımızı belirleyerek katılacağız ifadelerine yer vererek, Aday Adaylığı başvurularımız devam ediyor, ilerleyen süreler içerisinde bir kaç Aday Adayımızın daha dosyalarını teslim edeceğini düşünüyoruz.

Bu anlamda bugün dosyasını teslim eden ilk Aday Adayımız Resul Gümrük’e ve İlçemize hayırlı olmasını diliyoruz diye konuştu.

İlçe gündemi değerlendirildi

Toplantı sonrası İlçe Başkanı Fatih Bayındır, Yönetimi ve Aday Adayı Resul Gümrük İlçe Basın Mensupları ile çay eşliğinde İlçe gündem konuları ve Siyasi konular hakkında sohbet etmeyi ihmal etmedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2023, 22:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184