Keleş: Bu Usulsüz Kararı Anayasa Mahkemesine Taşıdık!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) PM Üyesi Ecevit Keleş, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı olduğu için emekli ikramiyesinden yararlanamayan emeklilerin sesi oldu. Keleş:" Bu usulsüz kararı Anayasa Mahkemesine taşıyoruz"dedi.

Keleş: Bu Usulsüz Kararı Anayasa Mahkemesine Taşıdık!

Siyasetçi Keleş, Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olduğu için emekli ikramiyesinden yararlanamayacak olan vatandaşların sesi oldu. İktidar, her konuda olduğu gibi bu konuda da usulsüz iş yaptığını ifade eden Keleş şunları söyledi:" Genel seçim zamanı emeklilerin oyunu almak için türlü vaatlerde bulunan iktidar seçimden hemen sonra emeklileri yalnız bırakmaya ve vaatlerini gerçekleştirmemeye devam ediyor.

Biz iktidarın emekli maaşlarına zam yapmasını, emeklileri insani şartlar altında yaşatmasını beklerken iktidar tam aksine emekliyi yoksulluk ve açlık sınırı altında bırakmaya mahkum ediyor. Emekliyi alenen görmezden geliyor.

"Milyonlarca Emeklinin Hakkını Savunacağız"

Maaşa zam yapmayan iktidar, üstüne bir de Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla emeklilere vereceği 5 Bin TL'lik ikramiyeden birçok emekliyi mahrum bırakıyor. Çalışan emekliye 5 Bin TL'lik ikramiye vermeyeceğiz diyerek çalışmak zorunda kalan emekliyi daha da mağdur ediyor.

Hem maaşlara zam yapmıyor hem 5 bin TL'lik ikramiye ile emeklilerin gözünü boyamaya çalışıyor hem de o ikramiyeyi de her emekliye vermeyeceğiz diye şart koşuyor. Bu yapılan adaletsizliktir, hukuksuzluktur, vicdansızlıktır.

Fakat iktidarın yapamadığını biz yaptık ve emeklilere bu zulmü yaşatan AKP iktidarının bu kararını Anayasa Mahkemesine taşıdık. Genel Başkanımız Özgür Özel bu mağduriyete dur dedi ve milyonlarca emeklinin hakkını savunmak için harekete geçti. Söz sırası bizde, emeklileri sizin ellerinize bırakmayacağız" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yakup Ak
Yakup Ak - 7 ay Önce

Emekli sandığından emekli bir öğretmenim, dededen kalma 2 dönüm fındık bahcesin den dolayı çalışan emekli oldum.Bana verdiği 335tl bunun 150tl köy muhtarlığı,İlçe Tarım müdürlüğüne ve ziraat odasına masraf kalan 185tl çalışan emekli oldum,böyle bir adaletsizlik olur mu.

SIRADAKİ HABER

banner83

banner184