banner117

Akran Zorbalığına Karşı Güreş

İlkokul ve ortaokullarda görülen akran zorbalığına karşı Hendek Güreş İhtisas Kulübünün İlk ve Orta Öğretimdeki Öğrencilerde Görülen Akran Zorbalığını Güreş Sporuyla Azaltmak isimli projesi İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edildi.

Akran Zorbalığına Karşı Güreş
banner187Proje kapsamında Hendek ilçesinde ilkokul ve ortaokullarda tarama yapılarak akran zorbalığına meyilli ve maruz kalan öğrenciler tespit edilerek, bu öğrencilere güreş sporu yoluyla spor ahlakı öğretilmesi ve aynı zamanda bu öğrencilerin fazla enerjileri spora kanalize edilmesi hedefleniyor.

Hendek Kaymakamı Orhan Burhan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar’ı ziyaret eden Hendek Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Harun Kaynak  ve Antrenör Zafer Başar, İlk ve Orta Öğretimdeki Öğrencilerde Görülen Akran Zorbalığını Güreş Sporuyla Azaltmak, projesi ile ilgili  bilgi verdi. Proje sorumluları Hendek’te okulları ziyaret ederek akran zorbalığının sporla aşılabileceği konusunda bilgilendirme yapacak.

Dört ay sürecek projede okullarda öğrencilere akran zorbalığı konusunda seminerler verilecek. Seçilen 20 öğrenci üç ay boyunca güreş eğitimi alacak. Bu öğrencileri motive etmek için gezi vb. aktivitelerde yapılacak.


Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 15:09
YORUM EKLE

banner83

banner184