Çocuk Atletizmi Ve Temel Jimnastik Eğitimi Protokolü İmzalandı

Hendek Belediyesi, Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hendek Jimnastik Spor Kulübü Derneği tarafından Hendek’teki anaokulu öğrencilerine yönelik ‘Çocuk Atletizmi ve Temel Jimnastik Eğitimi’ işbirliği protokolü imzalandı.

Çocuk Atletizmi Ve Temel Jimnastik Eğitimi Protokolü İmzalandı

Nikah Ve Toplantı Salonunda

Hendek’te Anaokulu ile eğitim ve öğretime başlamış çocukların hedef alındığı ‘Çocuk Atletizmi ve Temel Jimnastik Eğitimi’ iş birliği protokolü imzalandı. Atatürk Parkı içerisinde yer alan Hendek Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonunda gerçekleşen işbirliği protokolüne Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüştü Yeşil, Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Akıcı, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Engin Kahraman, Hendek Jimnastik Spor Kulübü Derneği Başkanı Doğukan Keskin ve öğrenci velileri katıldı.

Dernek Başkanı Keskin: Başkanımız Ve Kurumlarımıza Teşekkür Ediyoruz

Protokolün amacının çocukların özgüvenleri gelişmiş birer birey olarak yetiştirilmeleri olduğunu vurgulayan Hendek Jimnastik Spor Kulübü Derneği Başkanı Doğukan Keskin, “Öğrencilerin okul dışı serbest zamanlarında Bilim, Sanat, Spor, Sosyal, Kültürel alanlarda etkinliklere katılımlarını, eğitimler almalarını, bu alanlardaki yeteneklerini tespit etmeyi ve beceri - yetkinlik seviyelerini yükselmeyi, onların temelden sosyal ve aktif bireyler olarak yetişmelerine olanak sağlamayı, ilkokul eğitimlerine geçiş süreçlerinde yeteneklerini bilen, öğrenme odaklı, özgüvenli birer öğrenci olarak yetiştirilmelerini amaçlamaktadır.

Bu bağlamda öncelikle bizlerden her konuda desteğini esirgemeyen Hendek Belediye Başkanımız Sn. Turgut Babaoğlu’na, tüm ekip arkadaşlarımıza ve tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Gençlik Ve Spor İlçe Müdürü Akıcı: Hedef Uluslararası Başarı

Hendek'in sporcu yatağı olduğunun altını çizen Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Akıcı ise, “ İlçemizde yaklaşık olarak 14 spor kulübü 18 adet ise farklı branşlarda spor kulüplerimiz var. 14 spor branşında uluslararası müsabakalara katılan kulüplerimiz mevcut. Yaklaşık olarak 4 bin lisanslı sporcumuz var. Bunlardan biri jimnastik spor kulübümüz. Yakında bu kulübümüzün de bizleri uluslararası müsabakalarda en güzel şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Yeşil: Geleceğe İlişkin Önemli Bir Adım

Projenin gerçekleşmesi adına tasarlayıp can veren ekibe teşekkür eden Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüştü Yeşil, “ Projenin gerçekleşmesinde dikkatimi çeken Kamu kurumlarından sivil toplum kuruluşlarına ailelerden akademiye kadar geniş bir zemine oturmuş olması. Geleceğe ilişkin en önemli yatırım diyebileceğimiz eğitim perspektifiyle başlamış olması çok önemli.

Geleceğe emin adım atmak adına çok güzel bir proje olduğunu düşünüyorum. Emeği geçenlere ve projeyi bu hale getirenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Babaoğlu: Hayırlı Olsun

Protokolde konuşan Başkan Babaoğlu, “Bu protokol anaokulu öğrencilerimize yönelik spor yapma alışkanlığının kazandırılması, hocalarımızın gözlemleriyle çocuklarımızın hangi spor alanlarına eğilimlerinin olduğu tespit edilerek doğru alanlara yönlendirmesi adına imzalanacak bir protokol. Ulu Önder Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün de sözünde belirttiği gibi ‘Ben sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklısını severim’ ifadesinden de yola çıkarak sporla uğraşan insanların genel itibari ile ahlakla ilgili sorunu olmayan toplumda sosyal ilişkileri gelişmiş sağlıklı bireyler olduğunu biliyoruz.

Bu anlamda çocuklarımızın küçük yaşta spora başlamaları adına kurumlarımızla işbirliği halinde çok değerli bulduğumuz böyle bir programın yapılmasını uygun gördük. Sporcu anlamında ilçemizde birçok dalga sporcu yetişiyor.

Birçok branşta başarılı sporcularımız var. Hocalarımız ve sporcularımızın aileleri sayesinde başarılarımız artarak devam ediyor. Bizler Hendek Belediyesi olarak hocalarımızın ve ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Her türlü imkanı seferber etmiş durumdayız. Adil ve eşit bir biçimde sadece spor alanında değil eğitim anlamında da tüm kurumlarımızla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Protokolün tüm kurumlarımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Hendek Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2022, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184