Dünya Üçüncüsü Alkan Akar'a Karşılama Töreni Düzenlendi

1- 3 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşen U17 Grekoromen Güreş Dünya Şampiyonasında Dünya üçüncüsü olan Hendek Olimpik Spor Kulübü Sporcusu Alkan Akar'a kulüp binası önünde tören düzenlendi.

Dünya Üçüncüsü Alkan Akar'a Karşılama Töreni Düzenlendi

İstanbul'da gerçekleşen U17 Grekoromen Güreş Dünya Şampiyonasında Dünya üçüncüsü olan Hendek Olimpik Spor Kulübü Sporcusu Alkan Akar'a kulüp binası önünde tören düzenlendi.

Düzenlenen karşılama programına; AK Parti Sakarya Milletvekili ve Hendek Olimpik Spor Kulübünün Onursal Başkanı  Ali İnci, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kasım Adem Altun, Karapürçek Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Hikmet, Hendek Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı, Hendek Olimpik Spor Kulübünün Antrenörleri ve idarecileri, şampiyon sporcunun ailesi, takım arkadaşları ve yakınları katıldı.

Programın açılış konuşmasını Hendek Olimpik Spor Kulübü Başkanı Feyzullah Köstereli yaptı. Köstereli, "Kulüp olarak Uluslararası alanda 18.'ci derecelerini yaptıklarını ifade ederek, çok mutlu olduklarını dile getirdi. Ayrıca, bu başarılı sporcumuza hep söylediğim bir söz vardı; "Alkan sen bu mindere çok yakışıyorsun." Nitekim de öyle oldu ve mindere ne kadar yakıştığını tüm dünyaya gösterdi, göstermeye de devam edecektir dedi.

Köstereli, sporcumuzun bu başarısında pay sahibi olan başta emeği geçen antrenörleri, ailesi, takım arkadaşlarına çok teşekkür ediyor, sporcumuz Alkan Akar'ı da bir kez daha kutluyorum" dedi.

Sırasıyla; AK Parti Sakarya Milletvekili ve Hendek Olimpik Spor Kulübünün Onursal Başkanı  Ali İnci, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç da birer konuşma yaptılar.

 İnci ve İnanç yaptıkları konuşmalarında başarısından dolayı sporcuyu kutlayarak, ileride kendisinden inşallah Olimpiyat Şampiyonu madalyasını Hendek'e getirmesini istediler.

Konuşmaların ardından, protokol üyeleri ve misafirler sporcuya altın takdiminde bulundular.

İnci'den 20 Bin Tl. Hediye

Sporcuya altın takdiminde bulunan AK Parti Sakarya Milletvekili ve Hendek Olimpik Spor Kulübünün Onursal Başkanı  Ali İnci, takdimde bulunduğu altın hediyesinin yanı sıra 20 bin TL. para ödülü vererek Dünya üçüncüsü sporcumuzu sevindirdi.

Program sonunda düzenlenen törenle ilgili kısa bir açıklamaya yapan Başkan Köstereli, "Bugün burada şampiyon sporcumuz için tören düzenledik. Bu büyük gurur günümüze davetimize icabet edip gelen herkes ortak oldu. Bu noktada, her zaman bize güven ve desteğini esirgemeyen Kulübümüzün Kurucusu ve Onursal Başkanı Vekilimiz Ali İnci'ye, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'ye, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Nevzat İnanç'a, bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kasım Adem Altun'a, Karapürçek Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sayın Bülent Hikmet'e, Hendek Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı  Kadir Yağlı'ya, sporcularımıza, sporcu ailelerimize iştirak eden bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Tören, günün sonunda toplu çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184