Geleneksel Selman Dede Şenlikleri 29 Haziran’da

Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Selman Dede'yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri’nin tarihinin 29 Haziran’a alındığı açıklandı.

Geleneksel Selman Dede Şenlikleri 29 Haziran’da

Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada, “Bu yıl 20’ncisi yapılacak olan Selman Dede'yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri etkinliğimiz, DGS sınavı dolayısıyla daha fazla katılım sağlanması adına 30 Haziran’dan 29 Haziran 2024 tarihine alınmıştır” denildi.

Yoğun Katılım Olması Bekleniyor

Selman Dede'yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri için çalışmalar başladı. Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Selman Dede'yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri, 30 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) dolayısıyla 29 Haziran 2024 Cumartesi gününe alındığı açıklandı. Her yıl yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı etkinliğin tarihinin daha fazla katılım sağlanması adına 1 gün öncesine alındığı ifade edildi.

Komite Kuruldu, Alanda İncelemeler Yapıldı

Etkinliklerin organizasyonu için Hendek Belediyesi daire müdürleri ve eski başpehlivanlardan oluşan özel bir komite oluşturuldu ve alanda yapılacak olan çalışmalarla ilgili istişare yapılarak tek tek notlar alındı.

Başkan İrfan Püsküllü: Tüm Halkımız Davetli

Selman Dede Mesire alanında düzenlenecek olan etkinlik için gerekli hazırlıkların ve çalışmaların kısa sürede başlayacağını ifade eden Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu yıl 20’ncini düzenleyeceğimiz Selman Dede Şenliklerimizi 30 Hazirandaki DGS sınavı dolayısıyla bir gün geri çekerek daha fazla katılım sağlanması adına 29 Haziran tarihine aldık.

Kısa sürede gerekli hazırlıkları tamamlayıp alanımızı etkinliğe hazır hale getireceğiz. Geleneklerimizin ve ata sporlarımızın yaşatılması adına büyük önem taşıyan bu etkinlikte, yağlı güreşlerimizle pehlivanlarımız er meydanında boy gösterecek.

Birçok pehlivanımıza ve misafirimize ev sahipliği yapacağımız, birlik ve beraberlik içinde keyifli anlar yaşanacağı bu etkinlikte tüm halkımızı bir araya gelmeye davet ediyorum” dedi.

Hendek Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184