banner117

HENDEK BELEDİYESİ KARATE TAKIMINDAN 5'TE 5

29. Boğaziçi Karate Şampiyonasına 5 sporcusu ile katılan Hendek Belediyesi Karate takımı 5’te 5 yaptı.

HENDEK BELEDİYESİ KARATE TAKIMINDAN 5'TE 5
banner187


Ülkemizin en köklü karate turnuvası olma özelliğine sahip 29. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası sona erdi. 26-27 Mart tarihlerinde İstanbul Aslı Çakır Alptekin Spor Salonu'nda yapılan turnuvada iki gün boyunca 28 ülkeden 780 sporcu mücadele etti.

Turnuvaya 5 sporcusu ile katılan Hendek Belediyesi Karate takımı 5’te 5 yaptı. Minik erkekler 35 kg’da Sefa Onur Er 3. Yılız Bayanlar +42’kg’da Beyza Duman 2. Büyük Bayanlar 68 kg’ da Nurcan Çiçek 3. Genç Bayanlar 53 kg’da Aslıhan Aygüneş 3. Ve Büyük bayanlar 55 kg’ da Büşra Tosun şampiyon olarak Hendek Belediyesi Karate takımı adına büyük bir başarıya daha imzasını attı.
Güzel bir sonuç

Hendek Belediyesi Karate Takımı antrenörlerinin de Milli takım adına görev yaptığı turnuva da renkli sahneler yer aldı. 28 ülkeden 780 sporcunun katıldığı bir turnuvada Hendek Belediye Karate takımı adını duyuran antrenörler Nurkan Kayacık ve Soner Açıkyol, 28 ülkeden 780 sporcunun katıldığı turnuvada 5 sporcumuzdan beşinin de derece alması bizim için onurdur. Turnuvada sayısız yetenekli ve kaliteli sporcular yer aldı. Biz bunların arasından sıyrılarak hem ülkemizin hem de Belediyemizin ismini duyurduk. Bu bizim doğru yolda ilerlediğimizin göstergesidir. Sporcularımıza göstermiş olduğu performanslarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz dedi.
Başkan Püsküllü tebrik etti

Hendek Belediyesi Başkanı, İrfan Püsküllü turnuvada derece alan sporcuları tebrik ederken böylesine kaliteli bir turnuvada güzel sonuçlar çıkaran Kulüp Antrenörleri Nurkan Kayacık ve Soner Açıkyol’ da emeklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Ayrıca Püsküllü, Karate Branşı olarak çok iyi yerdeyiz. Biz elimizden gelen tüm desteklerimizi kullanıyoruz. Bütün spor branşlarımızı en üst seviyeye çıkararak spor ilçesi haline gelmeyi planlıyoruz dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 17:45
YORUM EKLE

banner83

banner184