Hendek Kaymakamlık Futbol Turnuvası Başlıyor

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 18. si düzenlenecek olan Hendek Kaymakamlık Futbol Turnuvası, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır’ ın olurlarıyla 3 Haziran 2024 tarihinde başlayacak.

Hendek Kaymakamlık Futbol Turnuvası Başlıyor

Turnuvanın başvuruları 27 Mayıs 2024  tarihine kadar alınacak. Turnuvanın fikstürü 29 Mayıs 2024 tarihinde Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılacak.

18. GELENEKSEL HENDEK KAYMAKAMLIK

FUTBOL TURNUVASI ŞARTNAMESİ

A)KATILMA ŞARTLARI

 1. Turnuvaya katılacak takımlar 8.000,00 TL (Sekiz Bin TL) katılım ücreti ödeyecektir. Takımlar başvuru evraklarını teslim ederken müsabaka katılım ücretini makbuz karşılığı Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne  verecektir. Müsabakanın tüm giderleri ( hakem, kupa-madalya, saha tanzim ve personel giderleri ) takımlardan alınan ücretlerden karşılanacaktır.
 2. Turnuvaya katılacak takım oyuncularının, Hendek’te ikamet etmesi veya Hendek’te çalışıyor olması ve belgelendirmesi gerekmektedir.
 3. Kamu kurumlarında çalışanlar için, ilgili kurum amirinin tasdik ettiği evrak üzerinden TC Kimlik Numarası ve Hendek’te çalıştığını gösterir belge olması veya Hendek’ te ikamet etme şartı aranmaktadır.
 4. Sporcuların Hendek İlçesinde görev yaptığı belgelendirilecektir. Geçici görevlendirme ile çalışanların onayları 01.01.2024 tarihinden geçerli yapılmış olması halinde kabul edilecektir. Aksi durum tespit edildiğinde ilgili şahsın oynadığı bütün maçlarda takım hükmen yenik sayılır. İlgili şahıs turnuvadan ihraç edilir.
 5. Takımlarda (31.12.1994 tarihinden önce doğanlar oynayacaktır. ( 31.12.1994 dahil )

 

 1. Turnuvaya katılan oyuncuların geçmişinde 30/06/2023-31/08/2024 tarihleri arasında futbol lisansına sahip olmaması gerekmekte olup aksi bir durum tespit edildiğinde, oynadığı maçlarda takım hükmen mağlup sayılır (3-0), ilgili oyuncular turnuvadan ihraç olur.

GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİ

 1. İş yerinden aldığı çalışma belgesi (Sigorta Dokümanı)
 2. Sağlık raporu veya takımlar, oyuncuları için sağlık ile ilgili bütün sorumluluğun, kendilerinde olduğunu taahhüt etmesi gerekmektedir.) Ek- 1 Taahhütname
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 4. Takım kadro listesi  ( RESİMLİ ) Ek – 2
 5. 1 adet vesikalık resim

BAŞVURU SÜRESİ: 27 Mayıs 2024 tarih, saat 16.00’a kadar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne yapılacaktır. 27/05/2024 tarihinden sonra, başvuru yapan takımların başvurusu kabul edilmeyecektir.

KURA ÇEKİMİ: 29/05/2024 tarihinde ( Çarşamba Günü ) Hendek İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda saat 16.00’ da yapılacaktır

TURNUVANIN BAŞLAMASI: 3 Haziran 2024 tarihinde başlayacaktır.

MÜSABAKANIN BAŞLAMA SAATİ: 1. MAÇ 19.00, 2. MAÇ 20:00 ( devre arası 5 dk. )

B- TAKIM VE SPORCU SAYILARI

 1. Takımlar kadrolarında 14 sporcu, 1 idareci, 1 teknik direktör bulundurabileceklerdir.
 2. Kaleci kontenjanı yoktur. Kaleci isterse oyuna dâhil olabilecektir.
 3. Takımlar sahada 7 sporcu ile oynayacaktır.
 4. Müsabaka esnasında takımlardan biri 3 (üç) sporcuya düşerse maç tatil edilir ve karşı takım hükmen galip sayılır.

C- SPORCU KIYAFETLERİ OYUN SÜRESİ

1- Sporcular müsabakaya; forma, şort, tozluk, kemiklik, halı saha ayakkabısı ve plastik vidalı krampon (metal vidalı krampon  giymek yasaktır) ile çıkacaklardır.

2- Müsabakalar 25’er dakikadan 2 devre şeklinde oynanacaktır. Devre arasında dinlenme süresi 5 dakikadır.

3- Müsabaka başlama saatinden 10 dk. önce takımlar sahada hazır bulunacak, maç başlama saati en fazla 10 dakika gecikebilir, aksi durumda müsabaka saatinde sahada yer almayan takım 3-0 hükmen yenik ilan edilecektir.

4- Maç sırasında oyuncu değişikliği sınırsızdır. Ancak oyuncu değişikliği hakemin iznine tabidir. Oyundaki sporcu sahayı terk etmeden, diğer oyuncu kesinlikle sahaya giremez.

 1. Takımların forma renkleri aynı olursa hakemin yapacağı yazı tura atışı ile belirlenen takım hücum yeleklerini giymek zorundadır.

D-DİĞER KURALLAR

 1. Takımlar müsabaka başlamadan 10 dk önce ekte ki esame listesini turnuva görevlisine teslim edecektir. Her müsabaka için esame düzenlenecektir. Ek-3
 2. Müsabaka alanında reklam vermek isteyen kişi, kurum ve kuruluşlar; Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünden gerekli izini aldıktan sonra metrekaresini 400,00 TL karşılığında verebileceklerdir.
 3. Esame listesinde isimleri olmayan kişiler kesinlikle sahaya giremez ve Yedek Kulübesinde oturamazlar. Görevliler beraberinde yedek kulübesine kesinlikle çocuk getiremezler. (Güvenliği sağlamak adına müsabaka başlatılmayacaktır. )
 4. Müsabakada görev alacak hakemler Faal Futbol Hakemleri Derneğinden temin edilecektir.
 5. Turnuvada uygulanacak kartlar ile ilgili kurallar: Direk kırmızı kart görenler hakem raporuna göre disiplin kurulu tarafından görüşülerek ceza verilecek. Maç içerisinde 2 sarı kart gören oyuncuya kırmızı kart gösterilerek oyundan atılacak ve 1 maç cezalı olacaktır. Maçlarda peyderpey görülecek sarı kartlar toplanarak ceza uygulamasına gidilmeyecektir. Oyun dışında gelişen olaylar disiplin kurulu kararı ile çözülecektir. Müsabakada görevli ve yöneticilere hakaret eden kişilik haklarına saldırıda bulunanlar disiplin kuruluna sevk edilir. 6222 sayılı Spor da şiddet ve düzensizlik maddesine göre işlem göreceklerdir.
 6. Ofsayt uygulaması yapılmayacaktır. Kaleciye geri pası eliyle tutmayacaktır. Kaleci topu 6 sn. içinde oyuna sokacaktır.
 7. Müsabakalar hafta içi olacak, saat 19.00’da başlayacak ve günde 2 müsabaka yapılacaktır. (Turnuvanın belirtilen tarihte yetişememe durumunda cumartesi günleri ya da günde 3 maç şeklinde oynatılabilir.)
 8. Turnuva boyunca saha güvenliği İlçe Emniyet Müdürlüğünce sağlanacak, İlçe Sağlık Müdürlüğünce ambulans ve sağlık desteği sağlanacak, Sedaş tarafından Orman İşletme Sahasının aydınlatılması yapılacaktır.
 9. Kurumlar turnuvaya birden fazla takımla katılabileceklerdir. Takımlar kurum ve kuruluş adları kullanmak zorundadır. Turnuvada uygulanacak puanlama lig usulüne göre olacaktır. (0-1-3)
 10. Turnuva ile ilgili itirazlar bir sonraki gün 17.00’ a kadar Tertip Komitesine yapılmak zorundadır. İtiraz bedeli 200,00 (yüz) TL’dir. İtiraz bedeli ödenmediği sürece yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
 11. Zorunluluk halinde (elektrik kesintisi, hava muhalefeti) yarım kalan maçlar ile ilgili olarak Tertip Komitesinin belirlediği günde müsabaka kaldığı yerden devam ettirilir.
 12. Turnuva boyunca soyunma odalarında ve otoparkta meydana gelebilecek hırsızlık ve kaza gibi olaylardan tertip komitesi sorumlu değildir. İlgili alanlara uyarı yazıları bırakılacaktır. Orman İşletmesi Müdürlüğünün sorumluluğu yoktur.
 13. Turnuva süresince sporcunun sakatlanması veya ölümü halinde, Tertip Komitesinin herhangi bir sorumluluğu yoktur. Bunu turnuvaya katılan tüm sporcu ve idareciler peşinen kabul etmişlerdir.
 14. Önceden ön görülemeyen her türlü olaylardan ve çıkacak sonuçlardan tertip komitesi sorumlu değildir. Ortaya çıkacak olayları ve bu olaylara neden olan; takımlar, sporcular ve idareciler hakkında kararı tertip komitesi verecektir.
 15. Sporcunun sakatlığı halinde ilk müdahale saha içerisinde yapılacak, sporcu isterse kendi imkânları ile tedavisini yaptırabilecek ancak herhangi bir şekilde tedavi giderleri Tertip Komitesinden istenmeyecek, kendisi karşılayacaktır.
 16. Gruplarda bir üst tura çıkacak takımların eleme maçlarında takımların eşitliği halinde ilk olarak bu takımların kendi aralarında yaptıkları maça bakılacak, eşit ise; genel gol averajına bakılacak, eşit ise; attığı gol sayısına bakılacak, eşit ise; yediği gol sayısına bakılacak, eşit ise; takım oyuncularının almış olduğu kırmızı ve sarı kart sayısına bakılacak, eşitliğin devam etmesi halinde Tertip Komitesinin belirlediği günde yapılacak kura sonucunda bir üst tura çıkacak olan takım belirlenecektir.
 17. Grup müsabakaların sonucu bir üst tur olan eleme (çeyrek finali, yarı final, final) müsabakalarında karşılaşan takımlar arasındaki eşitlik 50 dakika itibariyle bozulmaz ise son bitiş düdüğü çaldığı anda sahada olan oyuncular ile 3’er penaltı atışı kullanılır.( Penaltı atışlarından önce eksik takım oyuncusu sayısına diğer takım oyuncu sayısı eşitlenir ve eşitlenen bu sporcu sayısıyla penaltı atışları gerçekleştirilir.) 3’ er penaltı atışında eşitlik yine bozulmaz ise seri penaltı atışlarına devam edilir ve eşitlik bozulana kadar seri penaltı atışları devam eder.
 18. Turnuvada matematiksel olarak elendiği belli olan takımlar kalan maçlara çıkmazlar ise turnuvadan ihraç edileceklerdir. Bir yıl sonra yapılacak turnuvaya aynı isimle katılmayacaklardır.
 19. Bir önceki turnuvada ceza alan takım ve sporcuların bu yılki turnuvada yer alıp almayacaklarına Tertip Komitesi gerekli araştırma ve incelemeyi yaparak karar vereceklerdir.
 20. Takımlar turnuva için başvuru yaptıklarında bütün şartları kabul etmiş sayılırlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184