banner117

Şehit Mahmutbey Hentbolda Sakarya Üçüncüsü

Şehit Mahmutbey Ortaokulu, 2018-2019 Öğretim Yılı okul sporları kapsamında yıldız kız voleybolda Sakarya şampiyonu olduktan sonra yıldız erkek hentbolda da Sakarya üçüncüsü olmayı başardı.

Şehit Mahmutbey Hentbolda Sakarya Üçüncüsü
banner187


Okul sporları 1. küme müsabakalarında hentbol, voleybol, futbol ve futsal branşlarında 7 takımla mücadele eden Şehit Mahmutbey Ortaokulu, daha önce yıldız kız voleybolda Sakarya Şampiyonu olmuş, yıldız erkek futbolda çeyrek finale yükselmişti. Şehit Mahmutbey Ortaokulunun bu başarılarının yanına yıldız erkek hentbol takımı, Sakarya üçüncülüğü ekleyerek katkıda bulundu.

Üçüncülük Serüveni

Grup müsabakalarında Hakkı Demir Ortaokulunu 10-0 (hükmen) ve Hacı Mehmet Akkoç Ortaokulunu 25-13 yenerek yarı final grubuna yükselen yıldız erkekler, yarı final grubu müsabakalarının ilk maçında Yenigün Ortaokuluna 34-18 yenildi. İkinci müsabakada ise Özel Neva Ortaokulu karşısında rahat bir galibiyet alan yıldız hentbolcular grup ikincisi olarak yarı finale çıkmayı başardı. Yarı finalde güçlü rakibi ve Sakarya Şampiyonu olan Sait Faik Abasıyanık Ortaokuluna 35-17 mağlup olan Şehit Mahmutbey Ortaokulu hentbolcuları, 21 Şubat Perşembe günü rakibi Hacı Mehmet Akkoç Ortaokulunu 20-13 yenerek Sakarya Üçüncüsü olmayı başardı.

Kupa Sevincini Öğretmenleriyle Paylaştılar

Maçların ardından düzenlenen törende üçüncülük kupası ve madalyalarını Yenigün Ortaokulu Müdürü Tayfun Yılmaz ve  Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu Müdür Yardımcısı Adem Gündüz´ün elinden alan hentbolcular, mutluluklarını beden eğitimi öğretmenleri Recep Güzel ve Hakan Akçay ile Müdür Yardımcısı Nusret Karabaş ile paylaştılar. 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 21:00
YORUM EKLE

banner83

banner184