Temizel Finalde

Yusuf Eren Temizel, Ümit Genç ve U21 Avrupa Karate Şampiyonasında finale kaldı.

Temizel Finalde

Ümit Genç ve U21 Avrupa Karate Şampiyonasına katılan Hendek Belediyesi Karate Takımı sporcusu Yusuf Eren Temizel, rakiplerini ezici üstünlükle yenerek finale kaldı.

Larnaka’da düzenlenen Ümit Genç ve U21 Avrupa Karate Şampiyonasında tatamiye çıkan Hendek Belediyesi Karate Takımı sporcusu Yusuf Eren Temizel, şampiyona da fırtına estiriyor.

Genç Erkek +76 kilogramda rakipleriyle mücadele eden Yusuf Eren Temizel, ilk turda Bosna Hersekli rakibini 3-2, ikinci turda Moldovalı rakibi 8-1, üçüncü turda Hırvatistanlı rakibini 6-0, dördüncü tura ise Belçikalı rakibini 5-0 yenerek finale kaldı.

Final geldi

Final müsabakası için hazırlıklarına başlayan Yusuf Eren Temizel’in bu başarısı büyük heyecan uyandırırken, herkesi mutlu etti. Şampiyonayı yakından takip eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Sporcumuz Yusuf Eren Temizel, müsabakalarda rakiplerini ezici üstünlükle yenerek finale kaldı. Ülkemiz ve ilçemiz adına çok mutluyuz, gururluyuz. Şimdi Final maçını bekliyoruz ve inanıyoruz. Şampiyonluk geliyor” ifadelerine yer verdi.

Başarılar diliyorum

Bu başarının asla tesadüf olmadığını anlatan Başkan Babaoğlu, “Tüm sporcularımız büyük azimle ve gayretle çalışıyor. Bunların en güzel son örneği Yusuf kardeşimizdir. Hocalarının, ailesinin ve kendisinin büyük emekleri var. Her daim destekliyoruz. Bu emekler asla karşılıksız kalmıyor. 5 Şubat Pazar günü yapılacak olan final mücadelesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Başarılar diliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184