banner117

Yardımlar Tek Noktadan Yapılmalı...

Zor bir süreçteyiz...

Tüm Dünyada olduğu gibi Ülkemizde de koronavirüs salgını ile Milletçe mücadele ediliyor.

Bu süreçte Devletimiz ve Yetkililerimizin söylemlerini dikkate alarak kişisel korunma yöntemlerine harfiyen uyum sağlamalı ve yetkililer harici yapılan hiçbir açıklamaya itibar etmemeliyiz!

Fakat ben koronavirüs’ten değil bu süreçte yapılan yardım konularına değinmek istiyorum.

Evet bizler yardımsever bir milletiz...

Nerede bir düşkün varsa elinden tutar, ne zaman bir ihtiyaç sahibi görsek yardımcı olmaya gayret gösteririz.

Fakat Ülke olarak normal şartlardan farklı bir durumla karşı karşıyayız!

O yüzden yapılan yardım konularının da belli bir kural içerisinde yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Nasıl mı?

Bence ihtiyaç sahibi Vatandaşlarımız için hazırlanan gıda, giyecek veya maddi yardımlar İlçe Kaymakamlığı bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma Vakfı yada Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından kontrollü şekilde yapılmalı.

Sonuçta bir salgın durumu var ve birçok kişi, kurum veya firma yardım konularına ağırlık verdi ve yardım konusunda çalışmalar yapıyorlar.

Hatta Kaymakamlık, Belediye, Esnaflar ve Yardımsever Vatandaşlar çeşitli yardım faaliyetlerine ve dağıtım yapmaya başladılar bile.

Yanlış anlaşılmasın, kimsenin yanlış bir iş yaptığını söylemiyorum.

Yardımsever tüm Vatandaşlarımıza, Kurumlarımıza, Esnaflarımıza kısacası bu konuda emek veren herkesin emeğine sağlık, teşekkür ediyoruz...

Fakat benim söylemek istediğim, bu süreçte yapılacak yardım çalışmalarının Kaymakamlık bünyesinde Sosyal Yardımlaşma veya Vefa Sosyal Destek grubu çatısı altında tek elden ve kontrollü olarak yapılması gerektiği.

Bu sayede hem gerçek ihtiyaç sahibi Vatandaşlara yardımlar ulaştırılacak, hem de koronavirüs salgını nedeniyle yardım yapmak isterken sahada kalabalık oluşması önlenecektir.

Şu an öncelikli gündem sağlık ve bu yüzden de yardım yapmak isteyen kişi, kurum yada esnaflarımız yapacakları yardımları Kaymakamlığa yönlendirerek gerekirse kendi namlarına dağıtımını yaptırabilirler.

Sonuçta hazırlanan yardım paketlerinin de belli kontrollerinin yapılması ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gerekiyor.

Çünkü kimse kendisinde virüs olup olmadığını, virüs taşıyıp taşınmadığını bilemiyor maalesef.

O yüzden yardım yapmak isteyen, bu konuda oluşum yapan ve emek veren herkese sesleniyorum...

Lütfen yardımlarımızı Kaymakamlığımıza yönlendirelim ve yardımların tek elden dağıtılmasını sağlayalım.

Hem kendi sağlığımızı hem de yardım edeceğimiz ihtiyaç sahibi Vatandaşların sağlığını düşünelim.

Ayrıca bu sayede Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in “Sağ elin verdiğini, sol el görmemeli” hadis-i şerifinin de huzuruna erişebiliriz...

Konuyla ilgili olarak yetkililerimizin bir çalışma başlatacağına inanıyor, “Evde Kal, Sağlıklı Kal” diyerek sözlerimi sonlandırıyorum...

#EvdeKalHendek #EvdeHayatVar

YORUM EKLE

banner83

banner184