banner117

Çocuklarımızı Bu Okula Göndermeyeceğiz

Ziya Gökalp İlkokulu Velileri Ateş Püskürüyor.

Çocuklarımızı Bu Okula Göndermeyeceğiz
banner187Geçtiğimiz yıl Osman Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin laboratuvardan bozma ek binasına taşınan Ziya Gökalp İlkokulu bölümü, velilere isyan ettirdi. Dökülen okul, geçtiğimiz yıldan bu yıla doğru düzgün tadilat görmezken, dışarıda olan tuvaleti bardağı taşıran son damla oldu.

Eğitime verilen değer bu mu?

Geçtiğimiz yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ani kararı okullarının laboratuvardan bozma ek binaya taşındığını söyleyen veliler, Okul içler acısı. Her tarafı dökülüyor. Sınıfta prizler dışarıda. Birinci, ikinci sınıfa giden çocuklar eğitim görüyor burada. Ellerini o prizlere sokma ihtimalleri yüksek. Elektrik akımına kapıldıklarında bunun hesabını nasıl verecekler. En büyük sıkıntı tuvalet okul birasının dışında bahçeye yapılmış. Kışın yağmurda, karda 6-7 yaşındaki çocuklar nasıl bahçedeki tuvalete gidecekler? Köy okulları bile bundan çok çok iyi durumda. Eğitime verilen değer bu mu? dediler.

Çocuklarımızı bu Okula göndermeyeceğiz

Çocuklarını bu okula göndermek istemediklerini de söyleyen veliler, geçtiğimiz yıl bir şekilde katlandık, idare ettik. Bize okulun fiziki şartlarının iyileştirileceği söylendi. Ancak gördük ki hiçbir iyileştirme yapılmamış. Aksine okul daha da kötü olmuş. Sıralar kırık dökük, hala kara tahta var. Hangi çağda yaşıyoruz. Çocuklarımızı 2023 hedefine böyle mi taşıyacağız. Bu ülke geleceğin teminatı olan çocuklarına böyle mi sahip çıkıyor şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Başka Okula taşısınlar

Veliler, Milli Eğitim Müdürü’ne seslenerek, Çocuklarımıza böyle bir okulda eğitim aldırmayacağız. Bu şartlarda çocuklarımızı bu okula göndermeme taraftarıyız. Milli Eğitim Müdürü’nden ivedilikle bu soruna çözüm bekliyoruz. Çocuklarımızı fiziki şartları iyi olan, günümüze ve çağımıza uygun okullara taşısın dediler.

Engelli çocuğum var

Okulun altyapısı olmadığını da ileri süren veliler, İlçe merkezinde olan bir okulun tuvaleti altyapıya değil, fosseptik çukuruna bağlı. Isınma problemi olacak. Yağmurda zemin kat sular altında kalıyor, okul bahçesi adeta göle dönüyor. Okulun yan tarafı hemen ana yol ve okulun güvenliği yok. Çocukları yola karşı kim nasıl koruyacak şeklinde konuştular.

Velilerden biri ise çocuğunun engelli spi hastası olduğunu belirterek, maalesef alafranga tuvalet yok. Benim çocuğum normal tuvalete gidemiyor. Bu konuda ben mustaribim. Lütfen gerekenin yapılmasını istiyorum dedi.

Kendi sıralarını taşıdılar

Okulun ilk gününde, yaşadıkları olumsuzluklar karşısında şok olan velilerin yanında öğrencilerde ilk gün heyecanını yaşayamadılar. Sınıflarını düzensiz bulan öğrenciler, kendi sıralarını kendileri taşıyarak, sınıflarda oturacak yer buldular. 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 13:48
YORUM EKLE

banner83

banner184