Doğan'dan Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdür Sabri Doğan 2021/2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Doğan'dan Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz, Kıymetli Velilerimiz;

Geçtiğimiz yıl Mart ayından bu yana dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren salgın süreci, o tarihten bu güne tam zamanlı olarak yüz yüze eğitim yapmamıza engel olmuştu. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Bakanlığımız öncülüğünde kısa zamanda geliştirilen online eğitim uygulamalarıyla öğrencilerimizi eğitimlerinden mahrum bırakmamak adına tüm kadrolarımızla olağanüstü bir gayret gösterdik ve büyük bir sınav verdik. Bu süreçte büyük bir gayret gösteren, fedakarca tüm imkanları ile öğrencilerine ulaşmak için hiçbir engel tanımayan tüm öğretmenlerime ve idarecilerime, bizleri her aşamada yalnız bırakmayan ve destekleyen kıymetli velilerimize teşekkürü borç bilirim.

Zaman zaman yüzyüze eğitimle, büyük oranda bilgisayar, tablet ve televizyon ekranları aracılığıyla birlikte olmaya çalıştığımız öğrencilerimizle hasretimiz nihayet 06 Eylül 2021 Pazartesi günü sona eriyor. Hendek'te tüm kademelerde 15.000 'ne yakın öğrencimiz, öğretmenleri ve okulları ile buluşuyor.

Milli Eğitim Bakanlığımız öncülüğünde alınan sıkı tedbirlerle, tüm okul ve kurum yönetimlerimizle en alt kadrolarımızdan en üste kadar koordinasyon sağlanmış olup, 2021-2022 eğitim öğretim yılı başlamadan öğrencilerimizi okullarımıza gönül rahatlığıyla kabul edebilmek için gerekli tüm hazırlıklarımızı büyük bir hassasiyet göstererek tamamladık. İlçemizdeki tüm okullarımız, sağlık ve hijyen tedbirlerine vermiş oldukları önemi, tüm şartları eksiksiz olarak yerine getirdiklerini ve gerekli standartlara sahip olduklarını kanıtlayan "Okulum Temiz Belgesi"ni alarak ispatladılar. Rehber öğretmenlerimizle birlikte tüm öğretmenlerimiz süreç esnasında öğrencilerimizin okula uyumunu desteklemek ve psikolojik sağlamlığı güçlendirmek adına bir dizi seminerler ile yeni döneme hazırlandılar.

Bugün itibariyle okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin rehberliğinde okullarımız, salgına karşı alınacak önlemlerin en üst düzeyde uygulandığı çatılar olarak hizmet vermeye başlayacaktır. Tüm öğrenci ve velilerimizin de bu noktada içlerinin rahat olmasını temenni ediyoruz. ve sevgili öğrencilerimiz ile değerli velilerimizin her zaman olduğu gibi bizlerle beraber, işbirliği içinde daha sağlıklı günlere ilerleyeceğimize inanıyoruz. Bu sayede okullarımız tekrar öğrencilerimizin sesleri ile şenlenecek, sınıflarımız bilgiyle sevginin buluştuğu yerler olarak yeniden eski günlerine kavuşacak.

Bu duygu ve düşünceler içinde 2021/2022 eğitim öğretim yılının öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz başta olmak üzere, ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor; okullarımızda huzur, neşe, sağlık ve başarının daim olduğu bir eğitim yılına kavuşmamızı temenni ediyorum.

Saygılarımla;

Sabri DOĞAN
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2021, 09:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif vadi
Arif vadi - 5 ay Önce

Soy adını yanlış yazmışsınız bilginize

SIRADAKİ HABER

banner83

banner184