banner117

Fen Lisesinde Adres Hendek Olacaktır

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, biz inanıyoruz ki Sakarya’ya açılacak olan yeni Fen Lisesinde adres Hendek olacaktır dedi.

Fen Lisesinde Adres Hendek Olacaktır
banner187


Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek’in Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi için hazır olduğunu anlatarak, Hendek bugün her alanda projeleri ve güzellikleri öncü şehirler arasındadır.

Hendek’te bir Fen Lisesi bulunmadığından merkezi yerleştirme sınavında başarılı olan 80 öğrencimiz ilçe dışında başka okullara gitmek zorunda kalmış, başarılı olan birçok öğrencimiz ise sınavsız okullara yerleştirilmiştir. Nüfusu 1 milyonu aşan Sakarya’da 4 Fen Lisesi ve 1 Sosyal Bilimler Lisesi bulunmaktadır dedi.

Özellikler anlatıldı

1620 olan 8.sınıf öğrencilerimiz ve ilçemizin nüfusu dikkate alındığında yeni bir Fen ve Sosyal Bilimler Lisesinin açılmasının önünde engel bir durum yoktur diyen Babaoğlu, Hendek bu konuda hazır ve avantajlı konumdadır. Eğitim tesislerine tahsis edilmiş 100 dönüm arazinin bulunduğu Hendek’te, Orhangazi Anadolu Lisesine komşu hali hazırda boş duran yurt binası bulunmaktadır. Fen Lisesinin açılması durumunda bina yapılana kadar 24 derslikli Hendek Orhangazi Anadolu Lisesinde eğitim ve öğretimin başlaması da mümkündü dedi.

Grup Başkanvekili

Başkan Babaoğlu, bu görüşlerin Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’a aktarıldığı ve bakanlık nezdinde resmi yazışmaların 18 Şubat 2020 tarihinden itibaren devam ettiğini de açıkladı. MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili olan Sayın Muhammed Levent Bülbül’ün konuyla yakından ilgilendiğini de dile getiren Babaoğlu, Hendek’in avantajlarını ve beklentisini Başkent nezdinde dile getirmeye devam ediyoruz. Biz inanıyoruz ki Sakarya’ya açılacak olan yeni Fen Lisesinde adres Hendek olacaktır dedi.

İki Okulu tebrik etti

Cumhur İttifakının gücüyle Hendek’e yapılacak olan bu eğitim yatırımıyla farklılığın ortaya çıkacağını ifade eden Babaoğlu, inşallah yakında bir zamanda hayırlı bir karar bekliyoruz dedi.

Babaoğlu, diğer yandan Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olan Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesinin ve Proje Hafızlık İmam Hatip Orta Okulu olan Nene Hatun İmam Hatip Ortaokulunun Hendek’e hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 12:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özkan Özer
Özkan Özer - 6 ay Önce

gönderilen yazıya bakıldığında hem mevcut durumu özetleme hem de yönetmelikteki durumun uygunluğu güzel tespit edilmiştir. tebrik ederim emeği geçenleri, ilçemiz için hayırlı olur inşallah.

banner83

banner184