Salonda 23 Nisan Çoşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, dün Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan program bugün Hendek Spor Salonunda devam etti.

Salonda 23 Nisan Çoşkusu

Yeni Spor Salonu

Hendek spor salonunda devam eden program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu halkı selamladı. Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çekiçcioğlu tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Öğrenciler

Konuşmaların ardından, Ziya Gökalp İlkokulu, Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve Mustafa Asım İlkokulu öğrencileri tarafından şiirler okundu. Yeniyüzyıl İlkokulu öğrencileri Kastamonu Yöresi, Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri Antalya Yöresi, Noksel İlkokulu öğrencileri Adana Yöresi, Mustafa Asım İlkokulu Öğrencileri İzmir Yöresi ve Ziya Gökalp İlkokulu öğrencileri ise Artvin Yörelerine ait folklor gösterileri yapıldı.

Gösterilerin ardından okullar arası yumurta ve halat çekme yarışmaları yapıldı. Öğrencilerin gösterileri izleyenlerden tam not ve uzun zun alkış aldı. Yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilere İlçe Protokolü tarafından madalyaları ve hediyelerinin takdim edilmesiyle birlikte tören sona erdi.

Hendek Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184