Sektör Temsilcileri E-Ticareti Anlattı

SUBÜ Hendek MYO’da ‘Sektörle Buluşma’ programı düzenlendi.

Sektör Temsilcileri E-Ticareti Anlattı

 Etkinlikte DNC Akademi Firma Sahibi Abdurrahman Dinç ile Ayzenbi Mobilya Firma Sahibi Erkan Çoban, Mobilya ve Dekorasyon Programı öğrencileriyle bir araya gelerek e-ticaret tecrübelerini paylaştı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Hendek Meslek Yüksekokulu’nda ‘Sektörle Buluşma’ programı gerçekleştirildi. Program kapsamında DNC Akademi Firma Sahibi Abdurrahman Dinç ile Ayzenbi Mobilya Firma Sahibi Erkan Çoban, Mobilya ve Dekorasyon Programı öğrencileriyle buluştu. Öğrencilerle e-ticaret tecrübelerini, sektörün beklentilerini ve güncel uygulamaları anlatan konuklar, gelen soruları da cevaplandırdı.

Program sonunda Hendek MYO Malzeme İşleme Teknolojileri Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Nurhan Yıldırım ve Öğretim Görevlisi Hüseyin Üner tarafından konuklara teşekkür belgesi takdim edildi.

E-ticaretin püf noktaları

Mekatronik Mühendisi olmasının yanı sıra endüstri 4.0 ile dijital dönüşüm uzmanı da olan DNC Akademi Firma Sahibi Abdurrahman Dinç, özel sektördeki çeşitli pozisyonlarda 5 yıllık çalışma tecrübesini paylaştıktan sonra 2020 yılında e-ticarete başladığını, Amazon ve ETSY de aktif olarak satış yaptığını ve ekip arkadaşlarıyla 20’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Dinç ayrıca DNC Akademi’de Amazon ve ETSY ile ilgili uygulamalı eğitimler verdiklerini belirtti. Son olarak ise mobilya sektöründeki yurt içi ve yurt dışı e-ticaret potansiyeli ile e-ticarette mağaza açılışı öncesi neler yapılması gerektiğine yönelik bilgiler paylaştı.

Aynı zamanda Hendek MYO Mobilya ve Dekorasyon Programı mezunu olan Ayzenbi Mobilya Firma Sahibi Erkan Çoban ise ürünlerini uzun süredir e-ticaret platformlarında sattıklarını vurgulayarak e-ticarete ilk başladığı haftada sadece 1 ürün sattığını ancak ilerleyen süreçte siparişlerin katlanarak arttığını belirtti.

Böylelikle binlerce ürün sattıklarını söyleyen Çoban, püf noktanın ise yüksek ürün kalitesi ve hızlı kargo hizmeti veren firmalarla çalışmak olduğunun altını çizdi. Püf noktaların müşteri memnuniyetini üst seviyeye çıkardığını, firmanın tanınırlığını ve güvenilirliğini artırdığını vurguladı. Çoban, ayrıca e-ticarette karşılaştıkları sorunları ve çözümlerini de öğrencilerle paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184