Babaoğlu: Zimmetten Tutuklanan O Şahıs Hem Suçludur Hem De Müfteridir

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, zimmetten tutuklanan eski belediye personelinin, seçim sürecini fırsat görüp, yine haksız çıkar elde etme peşinde koştuğunu belirterek, “Hiçbir başkan adayının bu iftiralara itibar edeceğine ihtimal vermiyorum ama en önemlisi bizim hamdolsun en ufak bir usulsüz işimiz olmadığından, bu şahıs elinden geleni ardına koymasın” dedi

Babaoğlu: Zimmetten Tutuklanan O Şahıs Hem Suçludur Hem De Müfteridir

“Bu şahıs, personelimizken açık bir şekilde zimmetine para geçirmiş ve tutuklanmıştır. Şimdi de müfterilik yapıyor” diyen Başkan Babaoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Suç Duyurusunda Bulunduk

"Hendek Belediyesi'nin zimmet iddiasıyla suçladığı personelden Hendek’e ve yargıya çağrı mektubu" adı altında, tutuklu şahsın babası olduğunu tahmin ettiğimiz bir sosyal medya kullanıcısı tarafından yayınlanan isimsiz bir mektupla, hakkımda ve bir kısım Belediye personelimiz hakkında asılsız iddialar ortaya atılmıştır.

Öncelikle, tamamı iftira olan bu iddiaları ortaya atan ve yayınlayan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

Hiçbir Aday Bu Oyuna Girmez

Ayrıca; Tutuklu bu şahsın, yaklaşık 10 gün önce cezaevine ziyaretine gidenler aracılığıyla bize ilettiği mesajlar oldu. Rakip adaylardan biri tarafından beni suçlaması karşılığında, kendisine büyükçe bir meblağ ödeneceği, eğer daha fazlasını vermezsem sonunu düşünmeden seçim sürecinde hakkımda her türlü ithamda bulunacağı yönündeydi bunlar.

Elinden Geleni Ardına Koyma

Siyaseten rakip olduğum hiçbir başkan adayının böylesi aşağılık bir oyuna girmeyeceğini çok iyi bildiğimden ve en önemlisi de kendim ve çalışma arkadaşlarımın hamdolsun en ufak bir usulsüz işimiz olmadığından, kendisine yine aracılar yoluyla elinden geleni ardına koymaması konusunda haber iletilmiştir.

Özellikle altını çiziyorum; Hendek’e hizmet etmeye talip olan hiçbir adayın bu tip oyunların içine girmeyeceğini, bu oyunu şahsın kendisinin kurguladığını düşünmekteyim.

Üstünü Kapatmadık, Kapatmayız

Şunu da hatırlatmak isterim ki; Söz konusu şikâyet tarafımca yapılmış bir şikâyet olup, "seçim geliyor, üstünü kapatalım" kaygısı gütmeden yapılmış bir şikâyettir. Bu personel açık bir şekilde zimmetine para geçirmiş ve elde ettiği haksız kazancı şans oyunlarına yatıran biridir. İşlediği suçu ortaya çıkaran kişi olmam hasebiyle de tarafıma duyduğu kin ve nefret sebebiyle şahsıma ve çalışma arkadaşlarıma ithamda bulunmaktadır. Bu ithamları yeni ithamlar da olmayıp, savcılık aşamasında tutuklanmadan önce vermiş olduğu ifadesinde dile getirdiği iddialardır. Daha o süreçte bu iddialar savcılıkça araştırılmış ve asılsız olduğu anlaşılmıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184