Devlet Bahçeli Fen Lisesi İnşaatında Sona Yaklaşıldı

Demir ebatları ve beton kalitesiyle deprem yönetmeliklerine uygun, standartların üzerinde inşa edilen Hendek Devlet Bahçeli Fen Lisesi hakkında konuşan Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Kaba inşaatı 1 ay içinde bitiriyoruz.

Devlet Bahçeli Fen Lisesi İnşaatında Sona Yaklaşıldı

 Bakanlığımızla okulumuzu yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirmeyi planlıyoruz. Zira yeni dönemde öğrenci alımına başlıyor. Binamız yetişirse burada yetişmez ise hemen yan okulda bulunan 3 sınıfta planlandığı gibi eğitim başlayacak. Bundan rahatsız olanlara Allah'tan şifa diliyorum” dedi.

Son Kat

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, inşası deva eden Devlet Bahçeli Fen Lisesiyle ilgili Mart ayı olağan meclis toplantısında bilgilendirmelerde bulundu. 31 Ekim 2022 tarihinde temelini atılan 20 derslikli lisenin inşa çalışmalarının o günden bugüne ara vermeden devam ettiğini ifade eden Babaoğlu, “ Ülkemizin içinden geçtiği böylesine zor bir dönemde, çok şükür son kata geldik.

Demir ebatları yani kalınlığı ile sıklığı ve beton kalitesiyle deprem yönetmeliklerine uygun, standartların da çok çok üzerinde bir bina inşa ediyoruz. İnşaat çalışmalarında bodrum üzeri 4 kata ulaştık. Kaba inşaatın en geç 1 ay içinde tamamlanmasını hedefliyoruz” dedi.

Gururluyuz

Babaoğlu, “Milli Eğitim Bakanlığımızla birlikte bu okulumuzu yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirmeyi planlıyoruz. Zira Hendek Devlet Bahçeli Fen Lisesi yeni dönemde öğrenci alımına başlıyor. Binamız yetişirse burada yetişmez ise hemen yan okulda bulunan 3 sınıfta planlandığı gibi eğitim ve öğretim başlayacak. Eğitim ve Öğretim alanında yaptığımız bu önemli yatırımın Hendek’e kazandırılmasından dolayı bizler gurur duymaktayız. Mutluyuz.

Zira okulumuzun Bakanlık onayıyla öğrenci alımından rahatsız, okulumuzun aralıksız inşa çalışmalarının yapılmasından mutsuz, hatta okulun açılacak olmasından huzursuz olanları gördükçe hayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Hendek Halkı Mutlu

Babaoğlu, “Hendek adına yapılan icraatlara, yatırımlara ve çalışmalara destek olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyor, her birine saygılarımızı sunuyoruz. Bunlardan rahatsız olanlara ise yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum.

Bu vesileyle bu okulun ilçemizi kazandırılmasında kapısını her çaldığımızda bizlere desteklerini esirgemeyen başta MHP Grup Başkanvekili Sayın Muhammed Levent Bülbül’e, Sakarya Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım’a ve Milli Eğitim Bakanımız Sn. Prof. Dr. Mahmut Özer’e Hendek halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz

Hendek Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184