banner117

Hendek Belediyesinden Örnek Proje

Hendek Belediyesi’nin Sağlıklı Nesiller Projesi devam ediyor.

Hendek Belediyesinden Örnek Proje
banner187Hendek Belediyesi, geleceğimizin mimarı olarak gördüğü çocuklar için başlatmış olduğu sağlıklı nesiller projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Ekipler şu ana kadar 33 mahalle de 520 aileye setleri ulaştırarak bilgi verdi.

Vatandaşlardan tam not

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, projenin toplumda olumlu karşılandığını belirterek, bu proje ile Anne-babanın daha bilinçli olarak evlatlarına destek olması, gerektiğinde karşılaştığı sıkıntıları uzmanlarla paylaşması desteklenmiştir. Bu set, bir Sağlık takibi değil, çocuğun her yönden sağlıklı olmasına yönelik takibe katkı sağlayan, etkinliklerle çocuğu geliştirendir. Çocuğun gelişiminde beyne giden sinyallerin ancak alıştırmalar yolu ile anlam kazanacağı bilimsel bir gerçektir. Bu sette de alıştırmalar ve pekiştirme için önemli materyaller bulunmaktadır. Ve üniversite sistemine kayıtla takip ve destek talebi isteğe bağlıdır dedi.

Dilek Püsküllü’de destek veriyor

Setler sayesinde, çocuğun üniversite takibinde olmasının sağlanabileceğini anlatan Başkan İrfan Püsküllü, set içerisinden çıkan şifre ile sistemden  her ay doldurulacak gözlem formlarının sonuçlarının, üniversite tarafından değerlendirileceğini, takip edileceğini ve annelere, sistem üzerinden bilgi verileceğini aktardı. 91 mahallenin tamamını ziyaret edecek olan Beyaz Masa ekibine Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün eşi Dilek Püsküllü de eşlik ederek projeye destek veriyor.

520 aileye setler ulaştı

Akova, Başpınar, Bayraktepe, Büyükdere, Çamlıca, Dereboğazı, Hüseyin şeyh, Kahraman, Kazımiye, Kemaliye, Kızanlık, Köprübaşı, Lütfiyekösk, Mahmutbey, Nuriye, Rasimpaşa, Saridede, Şeyhler, Yenimahalle, Yukarıhuseyinşeyh, Akarca, Aktefek, Çobanyatak, Dereköy, Hacıkışla, Kargalıhanbaba, Kurtköy, Martinler, Necatipaşa, Puna, Sivritepe, Soğuksu, Uzuncaorman, Uzunçarşı, Yağbasan, Yeşilyurt, Harmantepe, Güldibi, Kalayık, Yeşilvadi ve Yarıca Mahallelerinde 800 aileyi ziyaret edildi.

280 Aileye ulaşamayan ekipler 520 Sileye Büyük Aile Eğitim setini ulaştırarak bilgilendirmelerde bulundular.


Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 09:50
YORUM EKLE

banner83

banner184