Hendek’te 19 Mayıs Coşkusu

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Hendek'te coşku ile kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103.Yılı Hendek’te çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Hendek Kaymakamlığı önünden Cumhuriyet Alanı’na Gençlik Yürüyüşü ile başlayan tören, Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk koyulması sonrası Hendek Yeni Kapalı Spor Salonunda devam etti.

Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törene Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kadir Efe Erdoğan, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Hendek İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Süleyman Sercan Candan, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, Siyasi Parti Temsilcileri, Daire ve Kurum Müdürleri, STK Temsilcileri ve Vatandaşlar katıldı.

SAKE Gönüllüleri alkış aldı

Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun Okullar, Protokol ve Vatandaşları selamlamaları sonrası saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması esnasında Sakarya Arama Kurtarma Ekibi (SAKE) Üyelerinin Kapalı Spor Salonu çatısından dev Türk Bayrağı açması ve inişi salonda bulunan Vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı.

Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır

Hendek İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Akıcı’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, bugün Milletimizin Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs'ın 103. yıldönümüdür.

Bugün, Atatürk'ün 19 Mayıs'ta milli duygular içerisinde Samsun'da attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır. Bugün Türk milletinin, vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs’ın 103. yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını yürekten hissettiğimiz gündür.

Sevgili gençler, geçmişini, tarihini, kültürünü bilen özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlerine aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919'da ilk bağımsızlık ateşini yakan Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongreler ile Kurtuluş Savaşı'nı ona inanan milleti ile birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle de bugünü siz gençlerimize armağan etmiştir.

Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye'yi daha güçlü bir hale getireceksiniz.

Biliyoruz ki sizler, Türk milletinin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde, nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeniz için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sizlerin de “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır”

sözünü rehber edinerek çok çalışıp, ilerde şahsınıza verilecek olan görevi en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphemiz yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı tebrik ediyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum ifadelerine yer verdi.

19 Mayıs coşkusu

Konuşmaların ardından 19 Mayıs ile ilgili şiirler seslendirilirken, Okullar, Spor Kulüpleri ve Hendek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce çeşitli Folklor, Karate, Taekwondo ve Jimnastik gösterileri sergilendi.

Etkinlikler sonunda, 19 Mayıs Gençlik Bayramı nedeni ile düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren Öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafları çekilmesinin ardından program sona erdi.

Motosiklet Sürüşü Ve Konsere Davet

19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerin devam ettiği hatırlatıldı. Bu kapsamda saat 16.00’da Bayraktepe’den başlayıp Atatürk Parkında son bulacak olan 19 Mayıs Motosiklet sürüşü ve ardından Atatürk Parkında saat 17.00’da başlayacak olan 19 Mayıs Gençlik Konserine tüm Hendek halkı davet edildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2022, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184