Marketlere Sıkı Denetim Devam Ediyor

Hendek Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe genelinde ki marketlerde ürünlerin son kullanma tarihleri, reyon fiyatları ile kasa fiyatlarının karşılaştırılması gibi denetimlerin yanı sıra fahiş fiyat denetimlerini sürdürmeye devam ediyor.

Marketlere Sıkı Denetim Devam Ediyor

Yasa Ve Mevzuatlar Kapsamında

Hendek Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe genelinde ki marketlerde ürünlerin fiyatlarında artış yaparak haksız kazanç elde edilmesini engellemek amacıyla sürdürdüğü yoğun denetimlerine devam ediyor.

Vatandaşların mağdur olmaması adına süren denetimler kapsamında ekiplerimiz, alışveriş sepetine rastgele farklı ürünler koyarak kasaya gidiyor ve etiket ile kasadaki fiyatların eşleşip eşleşmediğini kontrol ediyor.

Ayrıca bu fiyatların karşılaştırılması da yapılarak fahiş uygulama olup olmadığı denetleniyor. Ekipler ayrıca ürünlerin son kullanma tarihi, hijyen ve diğer denetimlerini de yapıyor.

Denetimleri Sıklaştırdık

İlçe genelinde denetimlere hız kesmeden devam edildiğini açıklayan Hendek Belediyesi, “Haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı denetimlerimizi sıklıkla gerçekleştiriyoruz.

Ekiplerimiz tarafından yapılan denetimlerde ortaya çıkan usulsüzlüklere karşı gerekli idari yaptırımların uygulanması için işlem başlatılırken, yasa ve mevzuatlara uygun olarak vatandaşlarımız hak ve menfaatlerini korumaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın da bu konuda şikâyetleri olduğunda 444 54 03’ü arayarak Beyaz Masayı aramasını önemle rica ederiz” denildi.

Hendek Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184