“Mühr-ü Musallat-Perihan” Galası Hendek’te Yapıldı

Çekimleri Hendek Uzuncaorman ve Kargalı Hanbaba’da yapılan “Mühr-ü Musallat – Perihan” filminin Galası Hendek’te gerçekleştirildi.

“Mühr-ü Musallat-Perihan” Galası Hendek’te Yapıldı

Çekimleri Uzuncaorman-Kargalı Hanbaba’da yapılan ve Yönetmen koltuğunda Metin Kuru'nun oturduğu korku türündeki serinin ilk filmi, “Mühr-ü Musallat – Perihan” filminin GalaHendek’te gerçekleştirildi.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve eşi Esra Babaoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Galaya Yönetmen Metin Kuru, filmin oyuncuları ve teknik ekip tam kadro katılırken, Hendek Belediyesi Atatürk Parkı içinde bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah/Toplantı salonunda gerçekleşen galaya protokol başta olmak üzere iş, siyaset, sanat ve akademik çevreler ile Nilüfer Aydan, Ebru Şahin, Ercan Özdal, Mehmet Güneş, Cengiz Ergezen, Vugar Aliyev ve Ali Asker Bozatlı gibi isimlerde katıldı.

Kokteyl ve Kırmızı halı

Düzenlenen kokteyl sonrasında kırmızı halıda yürüyen sinemaseverler 17 Haziran’da gösterime girecek, "Mühr-ü Musallat - Perihan" filmini izledi. Bir araştırma için ücra bir köye giden üç sosyoloji öğrencisinin hikayesini anlatan korku türündeki filmde, köyde uzun yıllar önce Perihan isimli bir kızın ölümüyle sonuçlanmış cin çıkarma ritüeli araştırılıyor.  Anlattıklarının tamamı yalan olan Hanife’nin verdiği bilgiler ve kendilerine yardım etmeyi kabul eden tek kişi olan Hasan’ın rehberliğinde araştırmaları tehlikeli, spiritüel ve kanlı bir yolculuğa dönüşen ekibin, gün geçtikçe olayların içinde kendilerini kaybetmeleri anlatılan film büyük beğeni topladı.

Yönetmenden teşekkür

Film izleyenlerden tam not alırken, Yönetmen Metin Kuru film sonunda Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na teşekkür ederek, “Biz bu filmi Hendek’in çeşitli yerlerinde 2020 yılında çektik. Sağ olsun o zaman başkanımıza geldiğimizde bize yardımcı oldu. Muhtarlarımız ve mahalle sakinleri bizi güzel karşıladı, ağırladı. Onlara ve özellikle başkanımıza teşekkür ediyoruz. Böyle başkanları görünce onlara sarılıyoruz, kıymetini biliyoruz. Hendek çok şanslı ve neden Bizim Turgut dendiğini bizde görmüş olduk. Yoğun bir emek verip güzel bir iş çıkardık. Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Umarım beğenmişsinizdir. İzleyenlere şimdiden iyi seyirler” dedi.

Başkan Babaoğlu kutladı

Teknik ekip ve oyuncuların teşekkür ettiği Başkan Turgut Babaoğlu ise, farklı bir şekilde işlenen korku filminin bu ilk serisini ben çok beğendim. Sizleri ve emek veren herkesi kutluyorum. Bu güzel sinema filminin Hendek’te çekilmesi ve galasının yine burada yapılması bizleri ayrı mutlu etti. Kameranın arkasında yani sette nasıl büyük emekler olduğunu gördüm. Bir sinema filmi izlediğimde bu özveri ve emekleri artık hep aklımın bir köşesinde taşıyarak bu emeğe saygımı her zaman ifade edeceğim diye konuştu.  Gala konuşmaların ardından alkışlarla son buldu.

Gişeniz bol olsun

Gala sonrasında sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Başkan Babaoğlu, her alanda farkını ortaya koyan Hendek’imiz, yıldız gibi parlıyor. Çekimleri ilçemizde yapılan Metin Kuru yönetmenliğindeki, “Mührü Musallat-Perihan” filminin Galasına ev sahipliğini yaptık. Sanat dolu bu muhteşem gecede ünlü ve değerli isimleri ağırlamaktan mutlu olduk. Yönetmen Metin Kuru başta olmak üzere tüm oyunculara ve korku türündeki bu güzel sinema filmine emek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Gişeniz bol olsun diye yazdı.

Hendek Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2022, 12:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turan ÇAKIR
Turan ÇAKIR - 1 yıl Önce

Sayın Başkanımız Turgut Babaoğlu’nu , Bayrağı devraldığı günden bu yana: Güzel Hendek ilçemizi gerçekten hak ettiği tüm güzellikleriyle Marka ,Değer gelişimi yolunda , güçlendirici lider davranışlarıyla , nezaket, centilmenlik sivil erdem boyutlarından sanata, ,türünün yerli ve milli örneği olan filmin Hendekte çekimine verdiği destekle , adına ve erdemli şahsiyetine has mütevazı kararlı adımlarıyla önderliğiyle Şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yılına ve daha ilerilere taşıma gayret ve çabalarını tebrik ediyor, filmin yönetmenini kadrosuyla tebrik ediyor alkışlıyor, sağlık başarı ve esenlikler diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner83

banner184