Dikmen’in Okul İhalesi Tamam

Yıkılan Hendek Dikmen İlkokulu ve Ortaokulu ihalesi gerçekleştirildi.

Dikmen’in Okul İhalesi Tamam

Yıkımı tamamlanmasının ardından maliyetlerin yükselmesi gerekçesi ile ihaleyi kazanan yüklenici firmanın çekilmesi sonucu yapımı durdurulan ve yarım kalan Hendek Dikmen İlkokulu ve Ortaokulu yapım ihalesi tekrar gerçekleştirildi.

Dikmen’e yeni Okul binası

Yıkılan Dikmen İlkokulu ve Ortaokulu yerine yapılacak olan yeni Okul binasının 3 katlı olacak şekilde 8 derslikten oluşacağı ve içerisinde Öğretmenler Odası ve Kütüphane gibi sosyal donatıların da yer alacağı öğrenilirken, Okula ait lojman binasının da yenileneceği öğrenildi.

Köyüm ve Şahsım adına teşekkürler

İhale ile ilgili bilgiler veren Hendek Dikmen Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz, “Dikmenimize yeni Okulumuz hayırlı olsun. Başta Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım olmak üzere Hendek Kaymakamımız Halil İbrahim Acır, İl Milli Eğitim Müdürümüz ve Yardımcıları, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Yardımcıları ve emeği geçen herkese Okulumuzu yeniden Dikmen’e kazandırdıkları için Köyüm ve Şahsım adına teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Yeni Eğitim/Öğretim dönemine yetişecek

İhalenin tamamlanmasının ardından Dikmen İlkokulu ve Ortaokulu yapım çalışmalarının ihaleyi alan firma tarafından hızlı şekilde başlatılacağı ve 8 ay içerisinde yapımı tamamlanarak önümüzdeki Eğitim/Öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184