Hendek’te 2 Mahalle Kadınlara Emanet

Hendek’te seçimlere katılan 2 kadın muhtar adayı rakiplerini geride bırakarak muhtar seçildiler.

Hendek’te 2 Mahalle Kadınlara Emanet

31 Mart Yerel Seçimlerinde Hendek’te Muhtar Adayı olan Kıymet Kahveci ve Emel Kasap rakiplerini geride bırakarak Muhtar seçildiler.

Yarışı kazandılar

54 yaşındaki Kıymet Kahveci Hendek Bayraktepe Mahalle Muhtarlığı, 43 yaşındaki Emel Kasap ise Hendek Büyükdere Mahallesi Muhtarlığı için adaylık yarışına girerken, seçimlerde rakiplerini geride bırakan iki kadın muhtar, görevlerine başladı.

Bayraktepe ve Büyükdere Kadınlara emanet

İlçede görev yapacak olan kadın muhtarlar buluşarak sohbet edip birbirlerine başarı dilerken, muhtarlık mesleğini kadınların daha iyi yürüteceği konusunda da fikir birliğinde bulunurken, İlçenin bir önceki dönemdeki tek kadın muhtarı unvanına sahip olan Şükriye Tatarhan ise girdiği seçimde kaybetti.

  Büyüklerimin destekleri ile bu yola çıktım

Büyükdere Mahallesi Muhtarı Emel Kasap, “Doğduğum mahallede her zaman büyük ve küçüklerime saygı duyup, yardım eden, destek veren çalışkan bir insandım.

Bununla ilgili de mahallemden çok talep geldi ve muhtarlık fikrine bu şekilde karar verdim. Daha çok büyüklerim destekledi, onların destekleri ile karar alarak bu yola çıktım.

Mahallem ile ilgili birçok eksik var; sosyal yaşam alanlarımız yok, altyapı sıkıntılarımız var, doğalgaz eksik olan yerlerimiz var ve en büyük problemlerimiz ise yan yolda kaldırımların olmaması. Bunlarla ilgili belediyemizin de katkısı ile birçok şey yapmayı düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Ailemizi yönettiğimiz gibi mahallemizi de yönetebiliriz

Bayraktepe Mahallesi Muhtarı Kıymet Kahveci, “Muhtar adaylığımı yakınlarım hep olumlu karşıladı. Eşim ve çocuklarım hep destekçim oldu. Ben zaten mahalleme çok hakim bir insandım. Hastasını, engellisini, yaşlısını ve ihtiyaç sahibini hep ziyaret eder, bilirdim.

 Böyle olunca mahallemizin büyükleri ‘bu işi yapıyorsun, yetkin olsun ve insanlara karşı daha fazla yararın olsun’ dediler. Önayak oldular ve ben de adaylığa öyle karar verdim. Mahallemde birçok eksik var ve nerden başlayacağımı bilmiyorum.

Şuanda bir cenaze olsa mahallede masa ve sandalyemiz dahi yok. Pazaryeri, yaşam merkezi isteyenler var. Cenazelerde taziye için bir yer yapmak istiyorum.

Mahallede yaşayan vatandaşımızın evi müsait değildir bir yer lazımdır, onu karşılayabilecek yer yapmak istiyorum. Sağlık ocağı, ambulans, çocuk parklarında kamera olsun, genç kızlarımız sokağa çıkıyor mahallemizde sürekli bekçi olsun istiyorum.

Yani benim isteklerim çok fazla. Kadınlar bu işleri daha güzel yapıyor ve ince düşünüyorlar. Nasıl ailemizi yönetiyorsak kadınlar olarak, mahallemizi de yönetebiliriz” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet beslan
Mehmet beslan - 2 ay Önce

Yolun açık olsun Allah'ım utandırmasın ablam

SIRADAKİ HABER

banner83

banner184