Yolu Trafiğe Kapattı

Sahibi olduğunu iddia ettiği Mahalle girişi olan asfalt yolu kepçeyle kazdırarak trafiğe kapattı.

Yolu Trafiğe Kapattı

İddiaya göre, Hendek Güldibi Mahallesi'nde Metin Suyer isimli vatandaşın sahibi olduğu 1950 m2 tapulu arazinin bir kısmı mahalleye giriş yolu yapılmak suretiyle Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından asfaltlanarak trafiğe açıldı.

Mahallenin eski giriş yolunun kapatıldığını ve yeni yolun arsasından geçtiğini aktaran Suyer ise yetkililerden cevap alamayınca önce mahallenin eski yolunu kepçe yardımıyla açtırdı, daha sonrasında da asfalt yolu kazdırarak trafiğe kapattı.

25 yıldır mağdurum

Mahallenin eski yolunu açtırıp asfalt yolu kapattıran Suyer, "Ben avukatımla görüştüm. O da yolu kapatmamı söyledi.

Karayolları kamulaştırma kararı aldı ve 15 yıldır bizi oyalıyor. Karayolları yolun yarısını kamulaştıracağını söyledi.

Biz tamamı kamulaşsın istedik ama bise beklememiz gerektiğini söylediler. Bu durum için Ankara’ya kadar gittik ama bizi İstanbul’a yönlendirdiler.

İstanbul ile iletişime geçtiğimiz zaman ise bize yetkili göndereceklerini, keşif yaptıracaklarını ve ona göre bizimle iletişim kuracaklarını söylediler ama ne arayan var ne soran var.

 3 yıldır onu bekliyorum. Ben Güldibi Mahallesi yolunu kapatacağım. Eski yolların yeri belli. Ben arsamı kapatacağım. Ben eski yolu otlarından kurtarıp tekrardan açacağım.

Bundan sonra Karayolları kendi planını yapsın. Ben 25 yıldır mağdurum. Bil fiil benim arazim işgal altında. Artık ben devlet büyüklerimden bir yardım istiyorum. Ben buraya yaklaşık 10 köy evi kuracağım. Belki çocuklarımdan biri oturacak belki ben de otururum" ifadelerine yer verdi.

Kendi başına birşeyler yapmaya çalışıyor

Bölgeye gelen Mahalle Muhtarı Kazım Taşkın ise "Güldibi Mahalle Muhtarı olarak ben daha önce devir almış olduğum zamanlarda Karayolları bu yolları açtı ve bu yollar o zamandan beri devam ediyor.

 Normalde bu durum mahkemeye verildiği halde bu adam burayı benimsemeye çalışıyor. Bina yapacağını söyleyerek, bizi zor durumda bırakıyor. Beni de geçenlerde tehdit etti.

 Bundan sonra onunla ben muhatap olmuyorum. Kendi başına burada bir şeyler yapmaya çalışıyor" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184