banner117

Bağışıklama Devam Ediyor

65 yaş ve üstü Vatandaşlarda Bağışıklama uygulamaları devam ediyor.

Bağışıklama Devam Ediyor
banner187

Bağışıklama; kişinin aşılama yoluyla bir hastalığa karşı korunma sürecidir. Aşıların bulunmasıyla kişilerin bağışıklık sistemlerinde bazı bulaşıcı hastalıklara karşı dirençleri gelişebilmiştir.

Hendek İlçe Müdürlüğü koordinasyonu ile İlçemizdeki 65 yaş üstü kişilerin koronavirüs aşıları ile ilgili bağışıklama hizmetlerine devam ediyor.

Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Tekin Ulaş Karatepe Aile Sağlığı Merkezleri ve Hastanede devam eden aşılamalarda Sağlık Bakanlığının aşı programı çerçevesindeki uygulamalarının önemini vurguluyor. Sağlık personelinin özverili gayretlerine dikkati çekerek müdürlüğüne bağlı birimlerinin hizmetleri ile ilgili açıklamasında “Bağışıklama hizmetlerinin özenli bir şekilde sağlanmasına yönelik planlama, aşıyla önlenebilir hastalık sürveyansının güçlendirilmesi ve toplumsal katılım ve eğitim boyutlarını bir arada tutarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Olumsuz kış şartlarına rağmen personelimiz 65 yaş üstü aşı tanımlanmış grubun aşılarını uyguluyor.

Uygulama sonrası gözlem, değerlendirme ve acil durumları titizlikle koordine ediyoruz. Bu konuda ilimizdeki ve ilçemizdeki sağlık birimlerimizle koordine bir şekilde hizmetleri sürdürüyoruz” dedi.

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü bu arada yataklı ve evde olan yaşlıların evlerine sağlık ekibi yönlendirerek hizmetlere devam ederken, riskli durumda olanların hastaneden randevu almalarını öneriyor. Hendek Melek Nişancı Huzurevi yaşlılarının da bağışıklamalarında ikinci doz uygulamanın tamamlandığı belirtilerek sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedildi.

Yaşamların ve sağlığın korunması amacıyla ilçedeki sağlık hizmetleri sağlık personelinin özverisi ile devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 12:33
YORUM EKLE

banner83

banner184