Hendekte Kanserle Mücadelede Erken Teşhis

Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Tekin Ulaş Karatepe ,Hendek Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde kanser taramalarına KETEM birimlerinde devam edildiğini belirterek, erken teşhisin tedavinin etkili olmasında ve bireyin sağlığının yeniden kazanılmasında erken evrenin büyük önem taşıdığını ifade etti.

Hendekte Kanserle Mücadelede Erken Teşhis

Kanserin hücrelerin kontrolsüz olarak ve sürekli çoğalmaları sonucu oluşan, tedavi edilmediğinde yakındaki ve uzaktaki organlara yayılan bir hastalık olduğunu belirten Uz. Dr. Tekin Ulaş Karatepe, kanserin önlenmesi ve kanseri erken yakalama konusunda İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı KETEM biriminin kanser taramalarına devam ettiğini kaydetti.

Hendek ilçe Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen tarama programlarına uygun olarak ; 30-65 yaş arası Rahim ağzı kanseri taraması;40-79 yaş arası Meme kanseri taraması,40-69 yaş arası kalın bağırsak kanseri taraması uygulamalarını ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.

Hendek Sağlıklı Yaşam Merkezi KETEM taramaları randevu için 9:30- 15:30 arası randevu için 6152400 numarasını arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Kanser ve diğer hastalıklarda genetik faktörler, sağlığa uygun olmayan beslenme , yaşam tercihleri ve alışkanlıklar önemlidir. Tütün ve mamullerinin kullanımı risk faktörü olarak düşünüldüğünde bu alışkanlıklarla mücadele etmek gereklidir. Hendek Sağlıklı Hayat Merkezinde 171 numaralı telefondan randevu alarak Sigara Bırakma Polikliniğine başvurabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184