banner117

Hendek’te Sağlık Çalışanları Takdiri Hak Ediyor

Covid19 Pandemi günlerinde Hendek’te Sağlık çalışanlarının özveri ve gayretli çalışması tekdir görüyor.

Hendek’te Sağlık Çalışanları Takdiri Hak Ediyor
banner187

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı olduğu gibi Ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ile mücadele İlimizde ve İlçemizde devam etmekte.

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı sağlık çalışanları pandemi sürecinin başından beri ekip olarak filyasyon ve şu anda da aşılama (bağışıklama) çalışmalarına aralıksız devam etmekteler.

Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Tekin Ulaş Karatepe, Sağlığınız kurumsal önceliğimizdir ve siz vatandaşlarımızın maske, mesafe ve hijyen alışkanlıklarına dikkat etmesini istiyoruz. Sağlık ekibimize sağlayacağınız en değerli katkı kurallara uyum noktasında göstereceğiniz hassasiyet ve özendir dedi.

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü sağlık personeli Hendek Melek Nişancı Huzurevi sakinlerine ilk doz aşılamayı gerçekleştirerek, onların sağlık durumlarını yerinde değerlendirdi. Huzurevindeki personellerin aşılanması ile birlikte koruyucu önlemlere uyulması noktasında önerilerde bulundu.

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü toplumun sağlık eğitimi ve sağlık düzeyini yükseltici etkinliklerine 2021 yılı içinde hazırladığı bir program dahilinde devam edecek.

Pandemi koşulları nedeniyle uzaktan eğitim ve You Tube kanalı üzerinden oluşturduğu “Hendek ISM Kanal “ üzerinden gerçekleştirdiği çalışmalarda toplumun tüm yaş guruplarına yönelik yayınlarla sağlık düzeyini yükseltmeyi amaçlıyor.

 Hazırladığı video çalışmalarda ve online konferanslarla toplumun beden ve ruh sağlığına yönelik paylaşımlarda bulunuyor. Tüm Hendek halkını paylaşılan bu çalışmaları izlemeye ve sağlıklarına özen göstermeye davet ediyor.

Bu arada Koruyucu önlemlere yönelik denetimler sürmekte ve çevre sağlığı ile ilgili çalışmalar da süreklilik arz etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2021, 19:43
YORUM EKLE

banner83

banner184