Kenar Mazbata Süreci İçin Açıklama yaptı

Büyük Birlik Partisi Hendek ilçe başkanı Samet Kenar Mazbata sürecinin gecikmesi süreci için yazılı açıklama yaptı.

Kenar Mazbata Süreci İçin Açıklama yaptı

Samet Kenar Yaptığı açıklamada, Değerli Hendek’liller,

31 Mart Seçimleri sonrası Mazbata sürecinin gecikmesi ile alakalı Halkımızdan gelen sorulara cevap verme gereği duyulmuştur.

31 Mart seçim gecesi sandıkların sayımı bitmeden Milliyetçi Hareket Partisi temsilcileri Neredeyse her sandıkta itiraz ederek yasal haklarını kullandılar.

İtirazların sonucu İlçe Seçim Kurulu tarafından incelendikten sonra seçim sonucuna etki edecek bir durum olmadığı gerekçesi ile RED edildi.

 Bu itirazın ardından 48 saat sonra MHP bu seferde geçersiz oylara itiraz ederek tekrar sayılmasını talep etti.

İlçe seçim kurulu ikinci itirazı değerlendirerek geçersiz oyları da tekrar saydı.

İkinci itiraz ve sayımın sonucunda da hiçbir sorun olmadığı Tespit edilerek MHP yöneticilerine 03/04/2024 Çarşamba Günü iletildi.

Halkımızın gönlü rahat olsun. Seçim ile alakalı kafalarda şüphe oluşturacak en ufak bir sorunun olmadığı resmi olarak ilçe Seçim Kurulu tarafından iki defa onaylanmıştır.

Bizlere bu görevi layık gören değerli vatandaşlarımıza bir an önce hizmet etmeye başlamak için ilçe seçim kurulumuzun kararını beklemekteyiz.

Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı

Samet Kenar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bozkurt
Bozkurt - 4 ay Önce

Sayın başkan oylarımızla belediye başkanı yaptığımız İrfan Püsküllü yarın öbür gün sakın ola parti değiştirip milletimizi seçmenini sırtından vurup ihanet etmesin.

SIRADAKİ HABER

banner83

banner184