banner117

AKILLI TELEFONLAR SOSYAL MEDYA İÇİN TERCİH EDİLİYOR

Sosyal medya kullanıcıları üzerinde araştırmalar yapan ComScore şirketi akıllı telefon tercihi konusunda yeni istatistiklere imza attı.

AKILLI TELEFONLAR SOSYAL MEDYA İÇİN TERCİH EDİLİYOR
banner187


Akıllı telefon kullanıcılarının sayısı da, sosyal medya meraklıları da her geçen gün artıyor. Bu iki artış birbirini de olumlu yönde etkiliyor. ComScore şirketi tarafından yapılan araştırmalara bakılırsa, sosyal medyayı aktif olarak kullanan kişiler akıllı telefon sahibi olmaya yönelirken, bu telefonlarda da ilk olarak üye oldukları sosyal organların Mobil platformlarını indiriyor.

Sosyal medya hesaplarını sürekli kontrol altında tutabilmek için akıllı telefon kullanan kişiler fotoğraf paylaşımlarına bakmak için d Instagram'ı tercih ediliyor. Akıllı telefon kullanıcılarının fotoğraf paylaşımı söz konusu olduğunda yüzde 92'si Instagram'a yöneliyor. Kullanıcıların yüzde 78'i akıllı cihazlarında eğlence için Mobil oyunlarla zaman geçirmeyi tercih ederken, sosyal medyayı eğlence aracı olarak görenlerin oranı da yüzde 65 olara tespit edilmiş.

Akıllı telefon satın alımlarında sosyal medyanın etkisi oldukça büyük. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya devlerinin neden ilk güncellemeleri mobil platformlar için yaptığı da bu sayede anlaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2013, 13:09
YORUM EKLE

banner83

banner184