Ekolojik Vatandaşlık Bilinci ve Sağlığa Katkı

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından çevre bilincini ve duyarlılığını arttırıcı eğitim gerçekleştirildi.

Ekolojik Vatandaşlık Bilinci ve Sağlığa Katkı

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Hendek'te fabrika çalışanlarına ve işçilerine yönelik çevre bilincini ve duyarlılığını arttırıcı bir eğitim gerçekleştirdi.

Sağlıklı bir çevrenin sürdürülebilir faktörlerinin insan sağlığına direkt etkisi dolayısıyla ekolojik vatandaşlık, karbonmonoksit gazı etkileri ve zehirlenmelerde müdahaleler gibi riskli durumlara dair bilgilerin paylaşıldı. Eğitimin sunumunu gerçekleştiren Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Geliştirilmesi ve Eğitim Sorumlusu Uz. Hemşire Deniz De Asis “ekolojik vatandaşlık “tanımında bahsedildiği gibi etkin bir şekilde bireylerin yaşadıkları çevre kaynaklarının sürdürülebilir olmasındaki etkilerinden bahsetti. Gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir çevre bırakmak için ortak sorumluluk bilinciyle davranmanın, kurallara uymanın önemi, çevresel tehditler, karbonmonoksit gazının ölümcül etkisinde ilk müdahaleler ile ilgili bir dizi bilgilendirmelerde bulundu.

Eğitime Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünden Çevre Teknisyeni Kemal Donat, Fabrika yöneticileri ve Fabrika işçileri katılım sağladılar.

Ekolojik çevrenin korunması, yaşatılması ve eylem planlarında kamu ve yerel yönetimlerin çalışmalarının yanında sorumlu vatandaşlık bilincinin geliştirilmesi, etkin toplumsal duyarlılık ve adımların atılması ile insan sağlığına en değerli katkının yapılacağı vurgusu önem taşıyor.

Gelecek nesillerin gıda ve temiz su kaynaklarında sağlıklı bir çevreye ihtiyaç duyulduğu, ilçemizde bu konulardaki eğitimlerin yaygınlaştırarak toplumsal bilincin ve farkındalığın yükseltilmesi hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184