Proje Denildiğinde Akla Cumhur İttifakı Gelir

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Hendek Belediyesi tarafından hataya geçirilen Rasimpaşa Park ve 112 Acil İstasyonu açılış törenine katıldı.

Proje Denildiğinde Akla Cumhur İttifakı Gelir

Tesisin hayırlar getirmesini temenni eden Alemdar, “Proje, hizmet ve sosyal belediyecilik denildiğinde akla Cumhur İttifakı gelir. Bugün de Hendek Belediye’mizin marifetiyle 3 bin 470 metrekare büyüklüğündeki Rasimpaşa Park ve 112 Acil İstasyonu’nun açılışını gerçekleştiriyoruz. Şehrimiz ve Hendek ilçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Yusuf Alemdar, Hendek’te yapımı tamamlanan Rasimpaşa 112 Acil Servis İstasyonu ve Sosyal Tesislerin açılışına katıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılışta, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekilleri Lütfi Bayraktar ve Ali İnci, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ve İl Gençlik ve Spor Müdürü Nevzat İnanç yer aldı. Program sonunda Başkan Adayı Alemdar ve protokol üyeleri Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

3 bin 470 metrekarelik Mahalle Yaşam Merkezi
Hendek Belediyesi’nin son 5 yılda 10 mahallede inşa ettiği mahalle yaşam merkezlerinden biri olan Rasimpaşa Park ve 112 Acil İstasyonu, 3 bin 470 metrekare toplam alana sahip. Acil vakalarda anlık müdahalelere katkı sunacak 10 personel, 45 araçlık cep otopark, gençler için futbol, basketbol ve voleybol sahaları, 0-3 ile 0-7 yaş arası çocuklar için oyun sahaları, dinlenme, yürüyüş ve spor alanlarını bünyesinde barındırıyor. 

Hendek için yeni projelerimizi hayata geçireceğiz
Açılışta konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Güçlü, yaşanabilir, marka bir şehir olmak adına Cumhur İttifakı gücüyle ilçemize yeni sosyal alanlar kazandırıyoruz. Geleceğimiz için çalışıyoruz. Hendek Sakarya’mızın giriş kapılarından birisidir, bu açıdan da çok büyük öneme sahip. Hepinizin bildiği üzere Yusuf Başkanımız şehrimiz için kutlu bir yola çıktı. İnşallah bizler de Yusuf Başkanımızla birlikte daha güçlü bir Sakarya’yı el ele vererek inşa edeceğiz” diye konuştu.

Sağlıkta bölgenin merkezi Sakarya olacak
Sakarya’nın sağlık alanında geliştiğine dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, “Sakarya’da sağlık alanında çok güzel hizmetler hayata geçiyor. Sakarya bir bölge merkezi olmak üzere. Önümüzdeki günlerde açacağımız şehir hastanesiyle bölgenin merkezi olmaya devam edeceğiz. Burada açılan 112 Acil İstasyonu Hendek’teki üçüncü istasyon olacak. Dördüncüsü için izin geldi. Hendek’te yakın zamanda açacağımız dördüncü 112 Acil İstasyonu ile sağlık hususunda önemli bir seviyeye geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Hendek her şeyin en güzelini hak ediyor
Projenin Hendek için hayırlar getirmesini dileyen Sakarya Milletvekili Ali İnci, “Hendek hepimizin. Her yönüyle gelişmesi bizleri mutlu ediyor. Geleceğe daha ümitle bakmamızı sağlıyor. Böyle projeler vizyoner belediyecilik alanında çok büyük önem arz ediyor. Hendek her şeyin en güzelini hak ediyor. İnşallah bu tür projelerin devamı da gelecektir. Bu vesile ile ben bir kez daha Turgut başkanımızı çalışmalarından ve hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum. Rasimpaşa Park ve 112 Acil İstasyonu’nun Hendek ve şehrimiz için hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Bizler bu davanın neferiyiz
Programda bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise, “Öncelikle hem Yusuf Başkanımızın hem de Turgut Başkanımızın adaylıkları hayırlı olsun. Hendek ilçemizi inşallah bundan sonra daha da üstüne koyarak çok daha ileri bir noktaya taşıyacağız. Hendek için bütün enerjimizi sarf edeceğiz. Bizler bu davanın neferiyiz. Bu davanın tekeri tümsekte kalmasın diye durmadan gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Sakarya’da inşallah 17-0 yapacağız. Türkiye birincisi olup 17-0 yaparsak bende Sayın Cumhurbaşkanımızı Sakarya’ya davet edeceğim” şeklinde konuştu.

Rasimpaşa Park ve 112 Acil İstasyonu şehrimize hayırlı olsun
Açılışta konuşan Başkan Adayı Alemdar, “Bugün ülkemizin bekası için omuz omuza vererek güç birliği yapmış olan Cumhur İttifakı’mızın bir eserini daha hayata geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. Böylesine özel bir tesisi hemşehrilerimize kazandıran Turgut Başkanımız ve emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Biz her zaman şunu söylüyoruz; proje denildiğinde, hizmet denildiğinde ve sosyal belediyecilik denildiğinde akla Cumhur İttifakı gelir. Bugün de Hendek Belediye’mizin marifetiyle 3 bin 470 metrekare alana sahip Rasimpaşa Park ve 112 Acil İstasyonu’nun açılışını gerçekleştiriyoruz. Şehrimiz ve Hendek ilçemiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Bizim bu şehre sevdamız var
Konuşmasının devamında hizmet vurgusu yapan Başkan Adayı Alemdar, “Bize güvenen herkese teşekkür ederim. Biz de bu güvene dayanarak 22 senedir olduğu gibi başımız dik alnımız açık çalışmaya devam edeceğiz. Biz yıllardır insan merkezli, hizmet odaklı çalıştık. Verdiğimiz her sözü tuttuk. İnsanımız bize güveniyor, bizden hizmet bekliyor. İnşallah bizler de vatandaşlarımızın derdiyle dertlenecek, çözümler üreteceğiz. Bizim bu şehre özlemimiz, sevdamız var. Hendek her zaman bize sahip çıktı. İnşallah bizler de Hendek ilçemize sahip çıkacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2024, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184